fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mark Zuckerberg: Kuciak odhaľoval daňové podvody na Slovensku. To inšpirovalo Čaputovú stať sa prezidentkou

Máte tip? napíšte nám mailom

Zakladateľ Facebooku na svojom profile zverejnil video, v ktorom vyzdvihuje odvážnosť Jána Kuciaka a prácu Zuzany Čaputovej.

Mark Zuckerberg sa stretol s významným predstaviteľom mediálneho giganta. Stretnutie, ktorého témou bola práca novinárov, úloha investigatívnej žurnalistiky v spoločnosti a ďalšie, absolvoval s riaditeľom vydavateľstva Axel Springer Mathiasom Döpfnerom. Pod toto vydavateľstvo patrí okrem iných aj slovenský portál Aktuality.sk, pre ktorý Ján Kuciak pracoval.

„Jeden z novinárov, ktorý pracoval pod Axel Springer, sa zameriaval na nesmierne dôležitú investigatívnu žurnalistiku. Odhaľoval zákulisie podvodov na Slovensku. To inšpirovalo ženu (Zuzanu Čaputovú), ktorá kandidovala na post prezidentky, začať s masívnou kampaňou proti korupcii,“ povedal Zuckerberg. Podľa jeho názoru to symbolizuje význam práce novinárov. „Tento prípad je príkladom nebezpečenstva, že sa investigatívni reportéri zaväzujú k dôležitej práci, ktorá formuje spoločnosť,” dodal.

Zdroj: Facebook

Tragický symbol investigatívnej žurnalistiky

V tomto ohľade Döpfner poukázal na to, že je to „tragický symbol významu práce“, pretože Kuciak a Kušnírová boli zavraždení kvôli práci žurnalistu. „Svojím spôsobom to ukazuje, aké dôležité je, že máme nezávislé organizácie, vydavateľov a odvážnych novinárov, ktorí podstupujú veľké riziko, aby priviedli pravdu na svetlo,“ povedal Döpfner.

Prečítajte si tiež:
Celosvetový selfie fenomén už aj v erotických pomôckach! Zaznamenajte si orgazmus priamo počas neho

Mark Zuckerberg sa Slovensku venoval hneď na začiatku videa, ktoré nájdete na jeho facebookovom profile. Zostrihané zábery venujúce sa iba Slovensku zverejnil poslanec NRSR Martin Poliačik.

PRÍBEH JÁNA KUCIAKA A ZUZANY ČAPUTOVEJ INŠPIRUJE CELÝ SVET

PRÍBEH JÁNA KUCIAKA A ZUZANY ČAPUTOVEJ INŠPIRUJE CELÝ SVETŠéf Facebooku Mark Zuckerberg a CEO vydavateľského domu Axel Springer Mathias Döpfner dnes v diskusii predstavili plánovaný koncept nového priestoru pre kvalitné správy na Facebooku. Jedným z jeho cieľov je podporiť kvalitných investigatívnych novinárov.Mark Zuckerberg ako jednu z inšpirácií uviedol príbeh Jána Kuciaka a naň nadväzujúcu antikorupčnú kampaň na Slovensku. A tiež presah tohoto príbehu do priebehu a výsledku prezidentských volieb.Na Slovensku sa práve skutočne píše príbeh, ktorý sleduje celý svet. A pre mnohých môže byť inšpiráciou.Celé pôvodné video si môžete pozrieť tu:https://www.facebook.com/zuck/videos/10107028374517921Stana Lettrichova, ďakujem za titulky.

Zveřejnil(a) Martin Poliačik • Progresívne Slovensko dne Pondělí 1. dubna 2019

Zdroj: spectator.sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií