fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výpadok stál Facebook, WhatsApp a Instagram rekordných 4,4 miliárd dolárov

Mohol za to interný technický problém, ktorý nemal vplyv len na služby Facebooku, ale údajne aj na ich pracovné e-maily.

Máte tip? napíšte nám mailom

Sheera Frenkel, reportérka z New York Times informovala, že dôvodom, prečo riešenie trvalo tak dlho, bolo to, že „ľudia, ktorí sa pokúšajú zistiť, v čom je tento problém, sa nemohli fyzicky dostať ani do budovy,“ a preto nevedeli zistiť, čo sa pokazilo.

Spoločnosť uviedla, že “neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by boli ohrozené údaje používateľov”.

Zmena konfigurácie

Facebook vo vyhlásení uviedol, že chybná zmena konfigurácie ovplyvnila interné nástroje a systémy spoločnosti, čo komplikovalo pokusy o vyriešenie problému.

Downdetector, ktorý sleduje takéto výpadky uviedol, že skutočný počet postihnutých ľudí, ktorí využívajú Facebook, Messenger, Instagram a Whatsapp je viac ako 3,5 miliardy ľudí.

Mnohí sa ocitli odrezaní od rodiny a priateľov, s ktorými komunikujú v rámci rôznych služieb, zatiaľ čo malé podniky, ktoré používajú sociálne médiá na spojenie so zákazníkmi, čelili neočakávanému finančného zásahu.

Výpadok stál 4,4 miliardy dolárov

Podľa obchodného webu Fortune výpadok zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga stál cez 4,4 miliardy dolárov, keď akcie prudko klesli.

Zakladateľ Facebooku, Zuckerberg sa ospravedlnil všetkým, ktorých sa výpadok týkal.

Prečítajte si tiež:
4 ohýbacie telefóny či tablety, ktoré vyjdú tento rok

Niektorí ľudia tiež nahlásili problémy s používaním platformy Facebooku pre virtuálnu realitu a aplikácií, ktoré vyžadujú prihlásenie na Facebook, vrátane Pokémon Go. Výpadok tohto rozsahu na taký dlhý čas je veľmi zriedkavý.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií