fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kedy ste mali naposledy sex? Intímnu informáciu o vás prezradí Facebook!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdá sa, že sociálne siete nám opäť dokázali, že o nás vedia úplne všetko. Neveríte?

Kedysi dávno sa svetom šírilo heslo: „Kto nie je na Facebooku, akoby neexistoval.” Neustále sme pridávali fotky z výletov, fotografie z osláv, či zábery našich detí. Dennodenne sme informovali o tom, čo práve robíme, čo sme jedli a aké úspechy sa nám v posledných dňoch podarili.

V súčasnosti je tento trend na ústupe, no Facebook má v rukách informácie o našom živote aj napriek tomu, že sa o ne nedelíme. Nedávno šokoval tým, že vie, kedy sme mali sex. Viete, ako je to možné? 

Prečítajte si tiež:

Šokujúce zistenie! Google a Facebook sledujú vašu aktivitu na porno stránkach

Intímne informácie

Takúto informáciu Facebooku odovzdali aplikácie, ktoré sledujú menštruačný cyklus či tehotenstvo. Podľa Privacy International poskytli detaily o intímnom živote používateliek minimálne dve aplikácie.

Menštruačné aplikácie používajú mnohé ženy, aby si uľahčili vypočítanie plodných či neplodných dní, alebo jednoducho, aby vedeli, kedy očakávať menštruáciu. Zhromažďujú totiž mnohé intímne detaily žien, aby boli čo najpresnejšie a najspoľahlivejšie. Tie tak dobrovoľne odovzdávajú informácie o tom, kedy užili antikoncepciu, kedy mali naposledy menštruáciu a samozrejme aj to, kedy ste mali sex.

Prečítajte si tiež:
SILA! Chcela vyzerať ako Kim Kardashian, no plastická operácia sa nevydarila. Zúfalá žena si nedokáže ani sadnúť a zadok sa jej doslova rozpadáva na kusy!

https://www.instagram.com/p/B2UL6BdgsUM/

Údaje, ktoré zdieľate so svojou menštruačnou aplikáciou sú zrejme informácie, ktoré by ste nezdieľali s nikým iným,” píše sa v správe organizácie Privacy International, ktorá sa rozhodla pozrieť na zabezpečenie súkromia vo viacerých menštruačných aplikáciách. Informuje aj o tom, ktoré aplikácie Facebooku informácie neposkytli.

Kto dal dáta Facebookuo tom kedy ste mali sex?

Ide o aplikácie Flo, Period Tracker, Menštručný kalendár či Clue. Posledná spomínaná však údaje Facebooku istého času posúvala, no v súčasnosti už tomu nie je tak.

Na druhej strane však stoja aplikácie, ktoré s prenosom dát očividne nemajú žiadny problém. Sú to MIA fem a Maya. Analýza potvrdila, že získané dáta od používateliek poskytovali nielen Facebooku, ale posúvali ich ešte ďalej. Po prevalení tejto informácie aplikácia Maya definitívne skončila s poskytovaním dát Facebooku a MIA fem prijala bezpečnostné opatrenia.

https://www.instagram.com/p/B2UKLUKHcxW/

Určite sa vám stalo, že keď ste si pozerali na vašom obľúbenom online obchode nové oblečenie alebo čokoľvek, čo vás zaujalo, následne sa vám to opäť zjavilo ako reklama na Facebooku. Sociálna sieť pracuje rovnako aj s intímnymi informáciami a dokáže ich využiť pri prispôsobení reklám. Aj tu však môže nastať problém, a to práve vtedy, keď sa neželaná informácia dostane tam, kam vôbec nepatrí.

Prečítajte si tiež:
Plačková s krvavou tvárou! Čo sa jej stalo?

Zdroj: sme.sk, privacyinternational.org 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií