fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Festival Grape bude poslednýkrát v Piešťanoch: Známe sú už prvé mená

Máte tip? napíšte nám mailom

Festival Grape sa počas leta rozlúči s letiskom Piešťany, ktoré už niekoľko rokov vítalo kapely z celého sveta.   

Slovensko síce nie je veľká krajina, no o festivaly počas leta tu v žiadnom prípade nie je núdza. Okrem Pohody, Topfestu či Grape by ste sa určite zabavili aj na takých, kde účasť návštevníkov nie je ani len desaťtisícová. Okrem festivalov, ktoré sú zamerané na rôzne hudobné štýly, sú na Slovensku obľúbené aj tie folklórne.

Predaj Lístkov Grape 2020

PREDAJ LÍSTKOV NA GRAPE 2020 ZAČNE TENTO PIATOK TRINÁSTEHO O 10:00. ———–TICKETS SALE FOR GRAPE 2020 STARTS THIS FRIDAY THE 13TH AT 10:00 AM.

Zveřejnil(a) GRAPE FESTIVAL dne Úterý 10. prosince 2019

Festival Grape sa s Piešťanmi musí rozlúčiť

Organizátori festivalu Grape pred niekoľkými mesiacmi oznámili, že s letiskom mali problém už počas posledného ročníka. Letisko Piešťany prevádzkuje od mája charterové lety do Turecka a Egypta pre dovolenkárov zo Slovenska. Pre rok 2019 sa organizátori dohodli s letiskom, že problematické lety presmeruje do Bratislavy a festival zaplatí všetky náklady s tým spojené. Na svojom Facebooku upozornili, že aj posledný ročník bol ohrozený. 

„Nové lety ešte nie sú dohodnuté, avšak dostali sme odporúčanie hľadať si nové miesto s tým, že šanca ostať je minimálna. Pre nás je to, samozrejme, veľmi zlá správa. Presťahovať takýto veľký festival nie je jednoduché a, bohužiaľ, na Slovensku ani nie je veľmi na výber, kam. V neposlednom rade sme s mestom Piešťany už desať rokov prepojení pomyselnou pupočnou šnúrou. Berieme ho ako neoddeliteľnú súčasť festivalu. O to ťažšie sa nám táto správa prijíma,” oznámil festival Grape na svojej facebookovej stránke.

Ročník 2021 na inom mieste

Po niekoľkomesačných rokovaniach a snahe nájsť riešenie, aby festival mohol ešte rok zostať na letisku Piešťany, sa to nakoniec podarilo. Festival Grape sa bude konať v klasickom termíne, aj keď pre organizátorov za sťažených podmienok, avšak časovo rovnakých, ako tomu bolo v roku 2019. 

„Chceli by sme sa veľmi poďakovať najmä županovi Trnavského samosprávneho kraja Jozefovi Viskupičovi, ktorý zabojoval za festival a umožnil nám zotrvať ešte jeden rok na „domovskej pôde“. Rovnako ďakujeme aj cestovnej kancelárii Happy Travel, ktorá nakoniec aj pri zvýšenom počte letov umožnila konanie festivalu. V neposlednom rade patrí vďaka všetkým Piešťancom a vám, našim fanúšikom, ktorí ste pri nás stáli a držali nám palce,” poďakovali sa organizátori festivalu na svojom Facebooku.

Festival už zverejňuje prvé mená zahraničných hostí. Do Piešťan tento rok zavítajú Young Lean, Foals, Nothing but Thieves či Daughter. 

Zdroj: Facebook

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií