fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Firma podporila Vallovu kampaň, získala tiež IT zákazku od bratislavského magistrátu

Informáciu priniesol internetový denník BratislavaDen.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Firma, ktorá prispela na kampaň kandidáta na primátora Bratislavy Matúša Valla, dostala od magistrátu hlavného mesta IT zákazku. Informáciu o tom priniesol internetový denník BratislavaDen.sk. Milan Dubec prispel na kampaň sumou 55-tisíc eur.

Firma MD Media s.r.o., ktorú vlastní, má 40-percentný podiel vo firme GoodRequest s.r.o, ktorá od bratislavského magistrátu dostala zákazku na služby za 65-tisíc eur.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo sám v rozhovore pre Startitup označil Dubeca za najväčšieho sponzora. Dubec je známy z mediálneho prostredia, podľa dostupných informácií v roku 1997 založil Azet.sk a je akcionárom vydavateľstva.

Rámcová zmluva

Rámcovú zmluvu na programátorskú podporu, inštalačné, konfiguračné, programátorské, grafické práce a ďalšie služby podpísal primátor Vallo s konateľmi firmy.

Hodinová odmena mala byť 45 eur za hodinu. Podľa portálu predmety objednávok sa úplne nezhodujú s popismi vo fakturácii, a tiež sú z objednávok a akceptačného poriadku zrejmé aj iné požiadavky.

Reakcia magistrátu

Uvedená firma vzišla z riadneho verejného obstarávania, kde bolo oslovených sedem spoločností, obdržali sme tri predložené ponuky a uspela firma s najnižšou hodinovou sadzbou,“ vysvetlila hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková v odpovedi na otázku, ako obstarali danú firmu.

Prečítajte si tiež:
Mladík si chcel iba pospať v aute, skončil v rukách polície (foto)

BratislavaDen.sk uvádza, že od firmy GoodRequest zatiaľ stanovisko nedostali.

Viac k témam: Kampaň, Sponzor, Zákazky
Zdroj: Webnoviny.sk – Firma podporila Vallovu kampaň, získala tiež IT zákazku od bratislavského magistrátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií