fbpx
FOTO: 12 vtipných dôkazov, že humor je neoddeliteľnou súčasťou medicíny

FOTO: 12 vtipných dôkazov, že humor je neoddeliteľnou súčasťou medicíny

Hippokratova prísaha? Znie vám to povedome? Nechajte ma osviežiť vám pamäť. Je to v podstate súbor etických pravidiel pre konanie lekára. Je to text, na ktorý prisahajú budúci lekári. Považuje sa za prvú podstatnú formuláciu lekárskej etiky.

Avšak, byť lekárom, to zahŕňa oveľa viac, ako len prísahu. Je to poslanie, životný štýl. A povedzme si narovinu, nie každý to dokáže ustáť. Popravde, ja by som to asi tiež nedala.

V tomto článku vám ukážeme niekoľko prípadov, ktoré budú určite nejednému lekárovi znieť povedome. Avšak nebojte sa, nejde o nič vážne a nepríjemné. Práve naopak. Môžete si byť istí, že sa poriadne nasmejete!

  1. “You know what I mean” – lekárske písmo musíte vedieť dešifrovať, inak nemáte šancu… 

2. Starosti nejedného študenta medicíny

preklad: “Hlavný problém pri čítaní učebnice psychiatrie je uvedomiť si, či vlastne vy študujete a skúmate schizofréniu, alebo naopak…”

3. “Včera mi robili rôntgen. Rehotalo sa celé oddelenie!” Pretože na detailoch záleží…

Pokračovanie na ďalšej strane

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)