fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Greta Thunberg zakontrolovala Trumpovi! Takýto odkaz mu nechala na svojom Twitteri

Máte tip? napíšte nám mailom

Greta Thungberg je v poslednom čase veľmi často skloňované meno. Názory na jej prejav a osobu spoločnosť delí na dve polovice. Môžeme povedať, že je to momentálne v médiach najčastejšie spomínaná osoba. 16-ročnú Švédku trápi najmä stav našej planéty a tvrdí, že najmocnejší ľudia našej krajiny sa nezaujímajú o jej budúcnosť. 

Greta Thunberg chce byť vzorom pre ostatných

Aktivistka sa v médiách prezentuje ako ten, kto sa snaží ísť príkladom a čo možno najviac eliminuje svoj podiel na uhlíkovej stope a iných dopadoch na životné prostredie. Spomenúť by sme mohli aj situáciu z nedávnej minulosti, kedy obetovala komfort, aby ušetrila planétu. Na klimatický summit do New Yorku, kde mala vystupovať so svojím prejavom, sa rozhodla cestovať nie lietadlom, ale plachetnicou. Jej cesta sa tak z 8 hodín predĺžila na 15 dní. Na ostatné podujatia spojené s diskusiami o globálnom otepľovaní, ktorých sa následne zúčastnila aj v Južnej Amerike, cestovala vlakom.

Niektorí sa s jej názormi stotožňujú, iní zase nie. Ako sa zdá, s pochopením sa nestretla ani u amerického prezidenta Donalda Trumpa, u ktorého si vyslúžila ironický výsmech na jej adresu.

,,Greta vyzerá ako veľmi šťastné dievča, ktoré sa teší na krásnu budúcnosť. Nádherné prihliadať sa tomu!” napísal Donald Trump na svojom Twitteri

Mladá aktivistka nenechala na svoju reakciu dlho čakať a na ironický úder Trumpovi vrátila. Využila jeho slová i na svojom profile.

Prečítajte si tiež:
Dráma v Poprade: Mužovi šlo počas výškových prác na paneláku o život. Zasahovať musela polícia
Greta Thunberg zakontrovala Trumpovi
Zdroj: occupydemocrats.com

Fanúšikovia jej zdravé sebavedomie ocenili. Greta však urobila pred časom i gesto, vďaka ktorému niekoľkých stratila. V médiách sa totiž objavila fotografia Grety Thunberg, ktorá obeduje vo vlaku na jednej zo svojich ciest. Po jej uverejnení sa na verejnosti strhla búrlivá diskusia o tom, že 16-ročná Švédka, ako sa zvykne hovoriť, vodu káže a víno pije. Obedovala totiž z jednorazových riadov, pričom na stole sa okrem neho nachádzali plastové nádoby, lyžice či balených chlieb. A neprajníci, samozrejme, nepotrebovali viac.

 

Čo si o mladej Švédke myslíte vy?

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií