fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Guterres je znepokojený a rokuje s Ruskom o pokračovaní dohody o exporte obilia z Ukrajiny

Generálny tajomník OSN preto odložil aj cestu na samit Ligy arabských štátov.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.10.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres odložil cestu na samit Ligy arabských štátov do Alžíru po tom, ako Rusko zastavilo realizáciu dohody o exporte ukrajinského obilia cez Čierne more.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Generálny tajomník je „hlboko znepokojený terajšou situáciou,” povedal jeho hovorca. „Generálny tajomník pokračuje v intenzívnych kontaktoch s cieľom ukončiť ruské prerušenie podieľania sa na iniciatíve exportu obilia cez Čierne more,” uviedol jeho úrad. Informuje o tom portál cnn.com.

Moskva v sobotu oznámila, že od dohody odstupuje po ukrajinskom útoku dronmi na Krym. Kyjev obvinil Rusko z vymyslenia si „fiktívneho teroristického útoku” a z využívania dohody o exporte obilia na „vydieranie”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vývoz obilia
Zdroj: Webnoviny.sk – Guterres je znepokojený a rokuje s Ruskom o pokračovaní dohody o exporte obilia z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií