fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gýčová vila Rezešovcov sa stále nepredala. Tu je dôvod

Máte tip? napíšte nám mailom

Sídlo, v ktorom býval Alexander Rezeš s rodinou, sa v januári tohto roka objavilo na stránkach realitnej kancelárie. Gýčová vila Rezešovcov si však ani po roku nenašla nových majiteľov. Jej zariadenie však vyráža dych.

Gýčová vila plná zlata

Jednoducho povedané – bežný Slovák môže o niečom takomto len snívať. Otázne je, či by to chcel aj v prípade, že na to má, pretože dom je zariadený naozaj nevšedne. V obytných miestnostiach sú mozaikové dubové parkety a na chodbách i schodoch nájdete taliansky mramor. Na stenách sú výrazné tapety a neprehliadnete ani dobový nábytok. Krásne historické kachle sú potiahnuté 24- karátovým plátkovým zlatom. Koberce na mieru pochádzajú z dielne Gianniho Versaceho. Zlato nájdete aj v kúpeľni spolu s kožušinou tigra.

Gýčová vila Rezešovcov sa stále nepredala: okázalý luxus nie je zaujímavý
pravda.sk

Okázalá vila a veľký pozemok

Ešte stále sme sa nedostali k cene. Tá mala byť zverejnená len vážnym záujemcom a vraj by ste sa ju nedozvedeli ani po telefóne. Mala sa však pohybovať okolo milióna eur. Prepychová gýčová vila by možno skôr zaujala v Amerike, kde sú na podobný štýl boháči zvyknutí. U nás sa mu pejoratívne hovorí aj podnikateľský barok, ktorý sa objavoval najmä v 90. rokoch 20. storočia. Predstaviť si pod ním môžete prehnane vyzdobené vily zbohatlíkov, ktorí očividne nevedeli, čo s peniazmi. Sám Rezeš ich získal ako oceliarsky magnát, privatizér košických železiarní a minister dopravy Mečiarovej vlády.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Toto sú najhoršie okamihy z výbuchu plynu v prešovskom vežiaku
gýčová vila
pravda.sk

Teraz v nej býva vdova po Rezešovi

Gýčová vila sa nepredala a v súčasnosti v nej býva vdova po miliardárovi, Eva Rezešová. Nasťahovala sa k nej jej dcéra a vnučka Eva Rezešová–Varholíková. S matkou býva odvtedy, ako ju prepustili z maďarského väzenia, kde si odpykávala trest za tragickú nehodu pod vplyvom alkoholu. Vďaka nebezpečnej jazde opitej Rezešovej zomreli štyria ľudia a sedela za to 6 rokov.

Čo presne ich viedlo k predaju vily, nie je isté. Von sa ale dostali informácie o tom, že Eva Rezešová –Varholíková chce odísť zo Slovenska a skúsiť nový život v zahraničí. Keďže mamu nechce nechať samu, chceli vilu predať.

https://www.instagram.com/p/B39_mlzHm9u/

Prečítajte si tiež:

Tieto slovenské kaštiele sú na predaj a sú lacnejšie ako vila Rezešovcov

Zdroj: hnonline.sk  cas.sk  korzar.sme.sk  pravda.sk  topky.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií