fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Toto sú najhoršie okamihy z výbuchu plynu v prešovskom vežiaku

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko má zvláštne obdobie, za posledné dva mesiace by sme tragické udalosti vedeli počítať na prstoch. Medzi nimi je aj výbuch plynu v jednom z vežiakov v Prešove, za ktorý sú momentálne obvinení traja muži. 

Čo bolo príčinou výbuchu?

Pravdepodobne zaň môžu robotníci, ktorí práve realizovali výkopové práce a poškodili tak potrubie. Zadržaných bolo 6 osôb vrátane konateľa firmy. V nedeľu obvinila troch z nich a navrhla väzobné stíhanie.

Počet mŕtvych stále stúpa

Ničivý výbuch zdemoloval niekoľko bytov a navždy zničil ľudské životy, dokonca niektoré osoby o život aj pripravil. Zomrelo 7 ľudí a jedna osoba je ešte stále nezvestná. Je možné, že budovu budú musieť zbúrať, oheň sa podarilo dostať pod kontrolu až v sobotu. V nemocnici bolo ošetrených 14 ľudí, traja sú stále hospitalizovaní s nie ľahkými zraneniami. Tragická udalosť vyzerala ako zo zlého hororu, ľudia na ulici katastrofu pozorovali, no v istých momentoch si museli zakrývať oči. Nápomocná bola polícia, hasiči, taxikári, či okoloidúci. Moc to však, žiaľ, nezmohli.

Ľudia obetiam ponúkli pomoc

Obete výbuchu prišli o svoje bývanie, niektorí i o členov rodiny. Bežní občania však neváhajú a ponúkli im svoju pomocnú ruku vo forme bezplatného bývania či zaslania peňazí na transparentný účet.

Prečítajte si tiež:
NASA šokuje: tvoje znamenie je iné, než si možno myslíš!

Z tragédie bolo zachytené aj mrazivé video

Nie je veľa slov, ktoré by dokázali opísať atmosféru, ktorou disponuje toto video. Zúfalstvo a beznádej sú naozaj primálo výstižné. Upozorňujeme, že toto video nie je vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov a ani pre citlivé povahy.

Z bezpečnostnej kamery bol zachytený aj samotný výbuch

V druhej polovici tohto videa môžete vidieť aj rozpadnuté schodisko v paneláku

Oficiálna stránka mesta Prešov zverejnila, že majú plné stavy

Ľudia sa na pomoc obetiam zložili a za dva dni vyzbierali viac ako 1 400 000 eur. Hoci je ich strata nie len materiálneho charakteru, veríme, že finančnú pomoc iste potrebujú a ocenia. Ak by ste však chceli pomôcť, neváhajte. Tá sa zíde vždy.

Zdroj: Facebook

Prečítajte si tiež:

V prešovskom paneláku vybuchol plyn: Budove hrozí kolaps, ľudia ostali uväznení vo vnútri

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií