fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hoaxeri šíria ďalšie klamstvo o úmrtí 17-ročného dievčaťa po očkovaní

Posledné hodiny masovo zneužívajú náhlu smrť 17-ročného dievčaťa. Hovoria, že bola očkovaná, a teda za jej skon môže očkovanie. Pod jedným zo statusov sa vyjadril otec dievčaťa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Otec zosnulej sa na sociálnej sieti vyjadril, že rieši trestné oznámenia za zneužívanie smrti jeho neočkovanej dcéry proti očkovaniu.

“Tvorcovia dezinformácií už nevedia, čo všetko by si mali navymýšľať, aby verejnosti vnucovali svoje názory. Neštítia sa zneužívať úmrtia obyčajných ľudí. Pritom si pripomeňme, že sú to tí istý konšpirátori, ktorí si pred rokom robili “srandu”, že ak niekto umrel pri autonehode, tak štát mu ako príčinu úmrtia uviedol “koronavírus”, aby mohli pretrvávať mimoriadne opatrenia,“ informuje polícia.

Vyjadrenie otca

Zdroje hoaxu:

hoax 17 rocne dievca
zdroj hoaxu

hoax jana polacikova

Snímka obrazovky o

Očkovanie na Slovensku

Na Slovensku sú momentálne registrované štyri vakcíny na prevenciu ochorenia COVID-19. Ich spoločnou úlohou je pripraviť ľudský organizmus na obranu voči infekcii, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Vírus používa na vstup do buniek ľudského organizmu tzv. spike proteín, ktorý sa nachádza na povrchu vírusu. Všetky registrované vakcíny nejakou formou pracujú so spike proteínom.

Dve vakcíny obsahujú mRNA – nosič genetickej inštrukcie na výrobu spike proteínu. Ide o vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech a vakcínu Spikevax od spoločnosti Moderna.

Prečítajte si tiež:
Bratislava hľadá dobrovoľníkov na šitie, víta aj ďalšie nápady na pomoc

Vektorové vakcíny obsahujú konkrétny gén koronavírusu, na základe ktorého si ľudský organizmus vytvorí spike proteín. Tento gén je uložený v adenovíruse, pomocou ktorého prenikne do bunky. Ide o registrované vakcíny Vaxzevria od AstraZeneca a jednodávkovú COVID-19 Vaccine Janssen od Johnson & Johnson. Medzi vektorové vakcíny patrí aj neregistrovaná vakcína Sputnik V od Gamalejovho vedecko-výskumného inštitútu v Moskve.

Po očkovaní mRNA vakcínou i vektorovou vakcínou si organizmus sám vytvorí spike proteín, následne ho rozozná ako cudzí a spustí obrannú reakciu – začne tvoriť protilátky a T-bunky. Keď sa v budúcnosti organizmus s koronavírusom SARS-CoV-2 stretne, imunitný systém ho rozozná a dokáže voči nemu bojovať. Je dôležité povedať, že spike proteín je len malou časťou koronavírusu a nemôže spôsobiť ochorenie COVID-19.

Všetky informácie o očkovaní nájdete na facebookovej stránke Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií