fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hyundai pripravuje elektrickú budúcnosť Genesis v nových verziách

Máte tip? napíšte nám mailom

Hyundai vstúpil so sedanom Genesis na územie, ktoré ovládajú takmer výhradne nemecké limuzíny. Značka vrhla svetlo na sortiment v priebehu roka 2020.

Spoločnosť Hyundai pripravuje ďalšie tri autá, ktoré zapadnú do šesťmodelového lineupu a aspoň dva modely by mohli byť poháňané elektrickou energiou. Po predstavení modelu GV80, prvého SUV značky, hlavný dizajnér Luc Donckerwolke ukázal davu siluety niekoľkých áut. Niektoré sú už k dispozícii v showroomoch, napríklad sedan G70 s pohonom zadných kolies, ale tri najzaujímavejšie sú tie, ktoré ešte Genesis nezažil vo finálnej verzii.

Hyundai Mint a Essentia?

Hyundai Genesis Mint Concept
Zdroj: Twitter.com / @Earlsimxx

Jedna z nich veľmi pripomína koncept Mint, ktorý bol predstavený na autosalóne v New Yorku 2019. Má podobu malého, mestského hatchbacku, so zábavnými zadnými dverami a elektrickým pohonom, ktorý ponúka dojazd okolo 320 kilometrov. Jeho 350-kilowattová technológia dobíja batériu dostatočne rýchlo, vďaka čomu je Mint na cestách príjemnejší, ako dojazd naznačuje. Kabína je vybavená šiestimi obrazovkami a siedmou zabudovanou do volantu. To spôsobuje náskok pred všetkými modelmi, ktoré sú dostupné v roku 2020. A presne o to sa stylisti Hyundai Genesis snažili. Na sekundárnej úrovni odvážne tvrdia, že segment mestského automobilu nie je ani zďaleka vyčerpaný.

Prečítajte si tiež:
Muž vymyslel účinnú ochranu proti ukradnutiu auta
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hyundai genesis essentia
Zdroj: auto.pravda.sk / autor: Genesis

Ďalší z tajomných modelov naznačuje zakrivené telo, charakterizované dlhou kapotou a sklonenou líniou strechy. Vyzerá ako Essentia, dizajnová štúdia Genesis, ktorá bola predvedená na New York Show 2018. Firma uvádza zrýchlenie z nuly na stovku za 3 sekundy vďaka pohonnej jednotke, ktorá pozostáva z viacerých elektrických motorov. Je to tvrdenie síce vágne, ale uskutočniteľné, najmä ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť Hyundai investovala značné množstvo peňazí do chorvátskej firmy Rimac, ktorá sa snaží elektrifikovať segment športových áut.

Čo bude ďalej? Musíme byť trpezliví. Po konštatovaní, že Genesis sa v súčasnosti zameriava na GV80, dizajnér Donckerwolke provokoval:

„Viem, že by ste chceli na fotografii viac svetla, ale zatiaľ si toto tajomstvo ponecháme pre seba.“

Čo sa týka budúcnosti, spoločnosť Hyundai už oznámila, že v roku 2021 uvedie na trh svoje prvé sériovo vyrábané elektrické vozidlo. Čas ukáže, či to bude hatchback „funny veľkosti alebo niečo úplne iné. Je takmer isté, že na trh príde druhé, menšie SUV, predbežne nazývané GV70, než sa Genesis rozvetví do segmentu elektromobilov.

Prečítajte si tiež:
Súboj generácií: nový Peugeot 2008 v teste vyzval predchodcu. Ako obstála novinka?

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/najvacsie-ficove-faily/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií