fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TEST: Mitsubishi Space Star je krpec s praktickou dušou

Patríte medzi ľudí, ktorým vadí dnešná, častokrát komplikovaná, technika v moderných autách? Hľadáte auto s “blbuvzdornou” technikou? Chcete nové auto, no váš rozpočet je nastavený nízko? Ak ste na všetky predchádzajúce otázky odpovedali áno, predstavujeme vám Mitsubishi Space Star

Máte tip? napíšte nám mailom

Japonská automobilka Mitsubishi dala modelu Space Star modernizáciu. Výrazná je predovšetkým v exteriéri. Dizajn sa priblížil ku väčším modelom Mitsubishi. V našom prípade bolo auto navyše obohatené o dizajnový balík Sport. Ten obsahuje športové prvky exteriéru. Dodáva to autu väčšiu vážnosť, no niektoré prvky vyzerajú sú na náš vkus až prehnane “športové” a vieme si predstaviť aj menej agresívny bodykit. Čo sa však Space Staru zaručene hodí, je žlto-zlatá farba karosérie. Toto lakovanie autu dodáva iný charakter. Práve výrazná farba bola tým, čo počas testovacieho týždňa priťahovalo zraky okoloidúcich.

Mitsubishi Space Star
Zdroj: Martin Birtus

Škoda, že nezdedilo viac…

Interiér modelu Space star sa nesie v jednoduchom duchu. Použitie tvrdých plastov je v tejto kategórii akceptovateľné. Volant si mestské Mitsubishi prepožičalo s väčších modelov, podobný nájdeme napríklad v Mitsubishi ASX, ktorého podrobný test nájdete tu. Ide o veľmi jednoducho spracovaný interiér a až na niekoľko drobností mu nie je čo vytknúť. Z nášho pohľadu je jeho najväčšou slabinou posed za volantom. Mitsubishi Space Star totiž neponúka možnosť nastaviť si volant v pozdĺžnom smere. Zároveň sedadlá majú iba malý rozsah nastavenia výšky sedadla. Na druhú stranu, ide o mestský model, a teda nepredpokladá sa, že v tomto aute budete nárazovo “hltať” veľké porcie kilometrov. Tomu je prispôsobený samotný tvar sedadiel. Sú veľmi pohodlné, dobre sa z auta vystupuje a nastupuje. Druhým, menším, nedostatkom sú niektoré použité materiály. Na niektorých ovládacích prvkoch je už naozaj podpísaný zub času a je škoda, že inžinieri do Space Staru nepoužili ovládacie prvky zo svojich väčších modelov.

Prečítajte si tiež:
TEST: SEAT Ibiza so základnou výbavou a automatom: Oplatí sa do neho investovať?
Mitsubishi Space Star
Zdroj: Martin Birtus

Nie všetky časti interiéru si však zaslúžia kritiku. Panel ovládania klimatizácie je veľmi prehľadný a intuitívny. Príjemne nás prekvapil tiež infotainment. Má veľmi dostupné ovládanie a práca s ním nie je náročná. Oproti minulosti sa hlavne zlepšila odozva na dotyk. Displej reaguje veľmi pohotovo. Systém disponuje funkciou Apple CarPlay či Android auto. Nemá vstavanú navigáciu, no vzhľadom na možnosť zrkadlenia smatfónu, to nie je problém.

Dizajn bez názvu
Zdroj: Martin Birtus

Krpec sa zahanbiť nedá

Dĺžka rázvoru je približne 2,5 metra. Aj napriek tomu je na zadných sedadlách pomerne dosť miesta, hlavne ak zoberieme do úvahy veľkosť tohoto Japonca. Batožinový priestor je v kontexte s poslaním auta dostačujúci. Má pomerne vysokú nakladaciu hranu, ale na druhú stranu pomerne slušný tvar.

Mitsubishi Space Star
Zdroj: Martin Birtus

Najväčší tromf Mitsubishi Space Star však je ukrytý pod kapotou. Pri agresívnom vzhľade exteriéru by ste za spomínaný tromf mohli očakávať veľký motor, ktorý s autom poriadne zatočí. Bohužiaľ, toto sa nekoná. Toto mestské auto má pod kapotou benzínový atmosférický motor 1,2 litra s výkonom 59 kW (80 k).

Prečítajte si tiež:
SEAT Leon Sportstourer Style - všetko, čo k životu potrebujete
Mitsubishi Space Star
Zdroj: Martin Birtus

Kde je ten triumf…??

Ide o to, že tento agregát je presne ako zo starej školy. Bez použitia turba, bez použitia DPF filtra a podobne. Navyše využíva priame vstrekovanie paliva, ktoré je na mestské jazdenie menej náchylné. Jednoduchá technika vás teda zrejme na papieri neohúri, no oceníte ju pri nákladoch na údržbu. Priaznivá je aj spotreba, ktorá sa vie v meste pohybovať do 5 litrov na 100 km. Výrobca ponúka možnosť automatickej prevodovky CVT. Space Star sa tak stáva najlacnejším automatom na našom trhu. Lacnejšia konkurencia ponúka len robotizovanú manuálnu prevodovku, čo nie je zrovna šťastné riešenie.

Mitsubishi Space Star
Zdroj: Martin Birtus

Rozumná voľba

Mitsubishi Space Star je model, ktorý si zrejme budete vyberať viac rozumom ako srdcom. Určite nejde o zlé auto, no technologická úroveň je dnes nastavená už o level vyššie. Na druhú stranu však za pomerne nízku cenu dostanete šikovné mestské auto a nie môžete sa vyhnúť kúpe jazdeného vozidla. Základná cena Mitsubishi Space Star je necelých 9 000€.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií