fbpx
Tieto populárne instagramové účty vás presvedčia, že mať nedokonalé telo je úplne normálne

Tieto populárne instagramové účty vás presvedčia, že mať nedokonalé telo je úplne normálne

Sledovanie takých ľudí na Instagrame, ktorí sa cítia dobre sami so sebou a pritom nie sú dokonalí, má veľmi pozitívny vplyv na naše duševné zdravie. Hnutie za sebalásku získalo za posledný rok obrátky a čoraz viac osobností sa rozhodlo odmietnuť štandardy krásy. Mať nedokonalé telo je predsa úplne normálne.

Vrátane slávnych sa do hnutia zapojili aj bežní ľudia, ktorí na rozšírenie svojich pozitívnych myšlienok využívajú sociálne siete. Azda najväčšmi práve Instagram. Týchto 16 profilov vás presvedčí, že ku kráse netreba dokonalosť, stačí, keď sa prijmete a budete sa vo svojej koži cítiť pohodlne.

Aj keď nespadá pod veľkosť S.


@radhikasanghani – 4,088 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BgETQ99Fej8/?utm_source=ig_embed

Radhika Sanghani je žurnalistka, spisovateľka a tvorkyňa #sideprofileselfie kampane, ktorá povzbudzuje ľudí k láske ku svojim veľkým nosom. „Prestaňme nenávidieť svoje nosy len preto, lebo nie sú dokonalé a prijmime ich!” hovorí.


@libbyshappyproject – 6,806 sledovateľov

View this post on Instagram

There should be no qualification process to determine your right to live and exist only as you are and want to be. You were not born to tick boxes. You do not breathe to be suffocated by standards and expectations. You do not respire to conform. You do not move to be confined to 'norms', whatever the hell they are. You exist to exist; to just be, and to grow. So grow, into whoever you may be. 🌿 ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ Comment theme of the day: tag somebody you love and tell them what makes them special to you 💙 #nonbinary ⠀ #bopowarrior#riotsnotdiets#bodypositive#bodyconfidence#bodyconfident#bopoart#art#bodyart#illustration#bodypositivepower#inspo#inspiration#mybadassbody#lfl#feminist#feminism#donewithdieting#beinclusive#inclusive#mentalhealth#health#nude#nudeart#nakedart#naked#bopo#love#l4l#f4f

A post shared by Libby Phillips 🍄 she/her 17y/o (@libbyshappyproject) on

Libby Phillips je ilustrátorka a veľká zástankyňa sebalásky. Kreslí jednoduché obrázky s dôležitými posolstvami a kopíruje každodenný život obyčajnej ženy. Určite sa oplatí sledovať.


@bodypositivepear – 10,4 tisíc sledovateľov

View this post on Instagram

It fascinates me that the human brain is so easily manipulated. Over the years we have been manipulated into seeing fat as being unattractive. We have been brainwashed into thinking that any fat on our bodies is ugly. We deem fat people to be unnatractive, alongside other incorrect associations such a laziness, greed, poor hygiene, and lack of intelligence. It didn't take long, either, for our society to be repulsed by fat. And before you fat shamers start with "we are totalllllyyy programmed to see it as unattractive because it's unheeealllthyyyyy", you're wrong. A) being fat is not synonymous with being unhealthy but also b) fat used to be the "ideal". Fat used to represent wealth and health because it meant that you could afford to eat and were well nourished. Being thin signified that you were poor, underfed, and malnourished. You'll find that what we are genetically programmed to find attractive is a lot more subtle. The more overt things are what we have been TOLD to find attractive. Like thinness. We are a product of the beauty standards of our time. You'll also find that there are those who give in to that notion easily and will ostracise fat people and encourage the marginalisation of those with fat bodies. You'll find those who live in denial that they find fat people attractive because it's not socially acceptable to find fat people sexy. There are those who think that their fat partner is the only fat person they've found attractive because they "totally don't condone being fat". And you'll find those keepers who just don't give a fuck and reject our small-minded, prejudiced, fatphobic society and who see it as it is. But ya know, fat isn't bad. Or good. It just is. Fat is just fat. It's a part of the make up of our bodies that we need to survive. Some people have more fat than others. Some have a lot more. It doesn't make someone unhealthy. It doesn't make someone unnatractive. Reject false "ideals". Reject false ideas. (Continued in the comments below)

A post shared by Sarah Frances Young 🍐 (@bodypositivepear) on

Sarah Frances Young sa lieči z atypickej mentálnej anorexie. Jej instagramový účet do sveta šíri pozitívne vibrácie a správy ako “odmietnite falošný ideál krásy”, “pár kíl navyše vás nerobí neatraktívnymi”. V tomto duchu nemá problém s ukázaním svojich vlastných nedostatkov.


@love_disfigure – 11,2 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BpnWBEXlIgj/?utm_source=ig_embed

Sylvia Mac prežila požiar, ktorý jej na tele zanechal viditeľné popáleniny. Sylvia ale nie je človek, ktorého by to obmedzilo, prijala sa taká, aká je a užíva si život plnými dúškami. Svetu odkazuje, že by mal robiť to isté.


@gracewoodward – 21,5 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bpy6SPoBOwG/?utm_source=ig_embed

Módna štylistka a televízna moderátorka Grace Woodward sa stala v posledných rokoch aktivistkou zdravej sebalásky. Na svojom instagram účte uverejňuje inšpiratívne odkazy a neretušované fotografie.


@_selflovesquad_ – 30,2 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BrOGi0qAr6P/?utm_source=ig_embed

Tento feministicky založený instagramový účet vám zdvihne náladu a sebavedomie každý deň. Patrí ku veľkým odporcom modelingových spoločností a skresleného ideálu dokonalých ženských mier.


@karinairby_raw – 52 000 sledovateľov

Karina Irby je známa influencerka. Na účet postuje fotky zo všetkých uhlov pohľadov a všetkými nedokonalosťami, aké človek môže mať. Celulitída, nafúknutý žalúdok, dvojitá brada – koho to trápi? Karina je stále krásna žena. „Prestaňte sa snažiť byť niekým, kto neexistuje”, odkazuje.


@abeauty_and_abeast_ – 54,5 tisíc sledovateľov

View this post on Instagram

You are worthy and valuable. You are a gift and your presence matters to your intimate community and the world at large. You are inherently important and significant, and you contribute. You put energy into the universe every moment you’re alive. You are the flap of a butterfly’s wing that changes the fabric of someone’s universe. Your presence has an impact. All this is true despite the things you perceive as flaws; your worth is the same, whether you are able to see it clearly right now or not. You might not believe it, but you can choose to repeat it to yourself in whispered tones in the back of your mind as you battle the self-loathing spurned from society’s twisted expectations…”I’m worthy. I matter. I’m important and the world is a better place because of me.” Like the flame of the smallest candle lit in the darkness, one echoing voice in the deepest caverns of your mind: “I MATTER.” And it expands, takes hold, and fills the space with its light. Your thoughts have power. It takes time to grow it. You may have to re-light the candle many times and fan the flames with all your might to bring them to life. You can. You’re strong enough. The world needs you to keep offering your gifts. Keep fighting; its worth it. YOU are worth it.

A post shared by @ abeauty_and_abeast_ on

Makayla sa zotavuje z poruchy príjmu potravy a sebaubližovania. Jej instagramový účet nesie jasné a silné posolstvo: je o hľadaní, vytváraní a obohacovaní vlastného “ja” každého človeka.


@bryonygordon – 92,8 tisíc sledovateľov

Bryony Gordon je britská novinárka, spisovateľka a obhajkyňa duševného zdravia. Tento rok získala cenu za beh londýnskeho maratónu v spodnom prádle a jej “insta” účet dýcha pozitivizmom. Hovorí, že jej telo je pre ňu perfektné, pretože odnosilo zdravé dieťa, prenieslo ju cez dva maratóny a udržalo naživo počas jej problémov s príjmom potravy, bulímiou, drogami a alkoholom. „Po tom všetkom už nikomu nedovolím, aby sa k môjmu telu správal bez rešpektu”, tvrdí.


@jess_megan_ – 114 000 sledovateľov

Britská modelka Jessica Megan uverejňuje fotografie, ktoré oslavujú ženské telá vo svojej prirodzenosti. Ak sa nemusia holiť chlapi, nemusím to robiť ani ja”, odkazuje.


@joannvdherik – 120 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqpfF67nGFY/?utm_source=ig_embed

Joann Van Den Herik to ako sesternica modeliek Gigi a Belly Hadid nemá ľahké. Sama tvrdí, že ju niekedy tlak spoločnosti prinúti opovrhovať svojim telom, ale bojuje s tým a snaží sa čo najviac vychádzať zo svojej komfortnej zóny publikovaním reálnych fotiek.


@jadasezer – 204 000 sledovateľov

Plus-size modelka Jada Sezer odbehla londýnsky maratón v spodnom prádle spolu s Bryony Gordon. Jej posolstvo? Fitness nemá veľkostné obmedzenie.


@calliethorpe – 204 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bk2QGrUnXvR/?utm_source=ig_embed

Ďalšia krásna plus-size modelka Callie Thorpe patrí medzi silné zástankyne sebalásky, no pravdou je, že so svojim telom má občas problém. Tvrdí, že je to úplne prirodzené a každá žena má pochybnosti. Verí, že raz sa dostane do stavu úplnej spokojnosti a praje to všetkým.


@chessiekingg – 394 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqIlXzXlRF6/?utm_source=ig_embed

Britská influencerka Chessie King nabáda svojich odberateľov, aby sa sústredili na to, čoho sú ich telá schopné, nie aké sú veľké. Každá pekná instagramová fotka má svoju odvrátenú stranu.


@mypaleskinblog – 935 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqgDqd8jl7s/?utm_source=ig_embed

Akné trápi priemerne 60% populácie a to nehovoríme len o tínedžeroch s rozbúrenými hormónmi. Nepekná pleť u dospelých je veľakrát dôvodom zníženého sebavedomia. Blogerka Em Ford s ňou tiež bojuje, ale svojím spôsobom – nebojí sa ju ukázať a tvrdí, že k úspechu a spokojnému životu nepotrebujete dokonalú tvár bez chýb.


@celestebarber – 1 milión sledovateľov

Absolútnou jednotkou je Celeste Barber. Získala viac ako milióna fanúšikov vďaka svojim veselým napodobeninám obrázkov zvyčajne postovaných modelmi a hercami. Jej fotografie nielen rozosmievajú, ale hlavne pripomínajú, že dokonalé fotky, ktoré vidíme všade okolo nás, nepredstavujú skutočný život.

Nechcite od svojej ženy, aby bola dokonalá. Želajte si len, aby vedela, že dokonalá nie je.” Jean Rostand

Zdroj: thisisinsider.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nepozeráte tohtoročné olympijské hry? Mali by ste začať, pretože takýto krásavci tam súťažia!
Google+ Linkedin
Romana Haluščíková

Redaktorka magazínu Klocher - študentka piateho ročníka Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave. V rokoch 2016-2018 pôsobila na poste šéfredaktorky študentského časopisu Atteliér, ktorý bol viackrát ocenený na novinárskej súťaži Štúrovo pero.