fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto populárne instagramové účty vás presvedčia, že mať nedokonalé telo je úplne normálne

Sledovanie takých ľudí na Instagrame, ktorí sa cítia dobre sami so sebou a pritom nie sú dokonalí, má veľmi pozitívny vplyv na naše duševné zdravie. Hnutie za sebalásku získalo za posledný rok obrátky a čoraz viac osobností sa rozhodlo odmietnuť štandardy krásy. Mať nedokonalé telo je predsa úplne normálne.

Vrátane slávnych sa do hnutia zapojili aj bežní ľudia, ktorí na rozšírenie svojich pozitívnych myšlienok využívajú sociálne siete. Azda najväčšmi práve Instagram. Týchto 16 profilov vás presvedčí, že ku kráse netreba dokonalosť, stačí, keď sa prijmete a budete sa vo svojej koži cítiť pohodlne.

Aj keď nespadá pod veľkosť S.


@radhikasanghani – 4,088 sledovateľov

Radhika Sanghani je žurnalistka, spisovateľka a tvorkyňa #sideprofileselfie kampane, ktorá povzbudzuje ľudí k láske ku svojim veľkým nosom. „Prestaňme nenávidieť svoje nosy len preto, lebo nie sú dokonalé a prijmime ich!” hovorí.


@libbyshappyproject – 6,806 sledovateľov

View this post on Instagram

There should be no qualification process to determine your right to live and exist only as you are and want to be. You were not born to tick boxes. You do not breathe to be suffocated by standards and expectations. You do not respire to conform. You do not move to be confined to 'norms', whatever the hell they are. You exist to exist; to just be, and to grow. So grow, into whoever you may be. 🌿 ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ Comment theme of the day: tag somebody you love and tell them what makes them special to you 💙 #nonbinary ⠀ #bopowarrior#riotsnotdiets#bodypositive#bodyconfidence#bodyconfident#bopoart#art#bodyart#illustration#bodypositivepower#inspo#inspiration#mybadassbody#lfl#feminist#feminism#donewithdieting#beinclusive#inclusive#mentalhealth#health#nude#nudeart#nakedart#naked#bopo#love#l4l#f4f

A post shared by 𝓁𝒾𝒷𝒷𝓎 🍄 she/her 18y/o (@libbyshappyproject) on

Libby Phillips je ilustrátorka a veľká zástankyňa sebalásky. Kreslí jednoduché obrázky s dôležitými posolstvami a kopíruje každodenný život obyčajnej ženy. Určite sa oplatí sledovať.


@bodypositivepear – 10,4 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bpz0NQKnRCs/?utm_source=ig_embed

Sarah Frances Young sa lieči z atypickej mentálnej anorexie. Jej instagramový účet do sveta šíri pozitívne vibrácie a správy ako “odmietnite falošný ideál krásy”, “pár kíl navyše vás nerobí neatraktívnymi”. V tomto duchu nemá problém s ukázaním svojich vlastných nedostatkov.


@love_disfigure – 11,2 tisíc sledovateľov

View this post on Instagram

Since I began my Swim Challenge under 6 weeks ago, I never expected to feel as great as I do. I’ve lost weight and gained strength but what’s really important is being able to mentally feel great without putting stress on my body. Without any type of movement my outer scarring gets tighter from gaining weight and my contractures cause debilitating pain. We should all be able to be happy in our own skin regardless of if we need to work out for a medical condition or want to work out without pressure from others on social media. Be You Be Youtiful Enjoy your Life #LiveYourBestLife #EmbraceYourBody #Skin #scars #BurnSurvivor #Swimmer #loveyourbody #bopowarrior @thisgirlcanuk @swimwear365 @nivea_uk @swimengland @sport_england @adidas_swim @zoggsuk @speedouk 👌🏼❤️🏊🏼‍♀️👙🧜‍♀️

A post shared by Love Disfigure (@love_disfigure) on

Sylvia Mac prežila požiar, ktorý jej na tele zanechal viditeľné popáleniny. Sylvia ale nie je človek, ktorého by to obmedzilo, prijala sa taká, aká je a užíva si život plnými dúškami. Svetu odkazuje, že by mal robiť to isté.


@gracewoodward – 21,5 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bpy6SPoBOwG/?utm_source=ig_embed

Módna štylistka a televízna moderátorka Grace Woodward sa stala v posledných rokoch aktivistkou zdravej sebalásky. Na svojom instagram účte uverejňuje inšpiratívne odkazy a neretušované fotografie.


@_selflovesquad_ – 30,2 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BrOGi0qAr6P/?utm_source=ig_embed

Tento feministicky založený instagramový účet vám zdvihne náladu a sebavedomie každý deň. Patrí ku veľkým odporcom modelingových spoločností a skresleného ideálu dokonalých ženských mier.


@karinairby_raw – 52 000 sledovateľov

Karina Irby je známa influencerka. Na účet postuje fotky zo všetkých uhlov pohľadov a všetkými nedokonalosťami, aké človek môže mať. Celulitída, nafúknutý žalúdok, dvojitá brada – koho to trápi? Karina je stále krásna žena. „Prestaňte sa snažiť byť niekým, kto neexistuje”, odkazuje.


@abeauty_and_abeast_ – 54,5 tisíc sledovateľov

View this post on Instagram

You are worthy and valuable. You are a gift and your presence matters to your intimate community and the world at large. You are inherently important and significant, and you contribute. You put energy into the universe every moment you’re alive. You are the flap of a butterfly’s wing that changes the fabric of someone’s universe. Your presence has an impact. All this is true despite the things you perceive as flaws; your worth is the same, whether you are able to see it clearly right now or not. You might not believe it, but you can choose to repeat it to yourself in whispered tones in the back of your mind as you battle the self-loathing spurned from society’s twisted expectations…”I’m worthy. I matter. I’m important and the world is a better place because of me.” Like the flame of the smallest candle lit in the darkness, one echoing voice in the deepest caverns of your mind: “I MATTER.” And it expands, takes hold, and fills the space with its light. Your thoughts have power. It takes time to grow it. You may have to re-light the candle many times and fan the flames with all your might to bring them to life. You can. You’re strong enough. The world needs you to keep offering your gifts. Keep fighting; its worth it. YOU are worth it.

A post shared by @ abeauty_and_abeast_ on

Makayla sa zotavuje z poruchy príjmu potravy a sebaubližovania. Jej instagramový účet nesie jasné a silné posolstvo: je o hľadaní, vytváraní a obohacovaní vlastného “ja” každého človeka.


@bryonygordon – 92,8 tisíc sledovateľov

Bryony Gordon je britská novinárka, spisovateľka a obhajkyňa duševného zdravia. Tento rok získala cenu za beh londýnskeho maratónu v spodnom prádle a jej “insta” účet dýcha pozitivizmom. Hovorí, že jej telo je pre ňu perfektné, pretože odnosilo zdravé dieťa, prenieslo ju cez dva maratóny a udržalo naživo počas jej problémov s príjmom potravy, bulímiou, drogami a alkoholom. „Po tom všetkom už nikomu nedovolím, aby sa k môjmu telu správal bez rešpektu”, tvrdí.


@jess_megan_ – 114 000 sledovateľov

Britská modelka Jessica Megan uverejňuje fotografie, ktoré oslavujú ženské telá vo svojej prirodzenosti. Ak sa nemusia holiť chlapi, nemusím to robiť ani ja”, odkazuje.


@joannvdherik – 120 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqpfF67nGFY/?utm_source=ig_embed

Joann Van Den Herik to ako sesternica modeliek Gigi a Belly Hadid nemá ľahké. Sama tvrdí, že ju niekedy tlak spoločnosti prinúti opovrhovať svojim telom, ale bojuje s tým a snaží sa čo najviac vychádzať zo svojej komfortnej zóny publikovaním reálnych fotiek.


@jadasezer – 204 000 sledovateľov

Plus-size modelka Jada Sezer odbehla londýnsky maratón v spodnom prádle spolu s Bryony Gordon. Jej posolstvo? Fitness nemá veľkostné obmedzenie.


@calliethorpe – 204 000 sledovateľov

View this post on Instagram

It’s #nationalbikiniday today and I want to talk about why I still keep harping on about why it’s okay to wear a bikini no matter what your size. If you’ve been following me a long time you might think ‘why does she keep bloody harping on about this’ well here’s why: It’s easy to think that everyone is at the same point in their life with confidence and self love, where they feel comfortable enough to wear swimwear on a beach. But it’s not the case. I’ve had messages from women who have told me they have never taken their children swimming out of fear or those who shudder at the thought of revealing their body. Or girls who won’t travel out of fear of being in swimwear with their friends and it reminds me that there is work still to be done. Visibility matters and seeing other people speak up against the ridiculous beauty standards we are put under is not only important but necessary. It’s still not easy being in a bigger body and wearing a bikini. At best we are mocked and laughed at, or made into memes. At worst we are verbally assaulted (has happened to me irl) or targets of online hate. So anyway today I wanted to say It’s okay if you’re not ready to wear a bikini, maybe you start off by wearing a dress with no leggings, or shorts or a swimsuit with a cover up. It takes baby steps and part of that is seeing others do it. I hope when you feel ready you can pass on the chain and encourage others to do the same ❤️💕

A post shared by Callie Thorpe (@calliethorpe) on

Ďalšia krásna plus-size modelka Callie Thorpe patrí medzi silné zástankyne sebalásky, no pravdou je, že so svojim telom má občas problém. Tvrdí, že je to úplne prirodzené a každá žena má pochybnosti. Verí, že raz sa dostane do stavu úplnej spokojnosti a praje to všetkým.


@chessiekingg – 394 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqIlXzXlRF6/?utm_source=ig_embed

Britská influencerka Chessie King nabáda svojich odberateľov, aby sa sústredili na to, čoho sú ich telá schopné, nie aké sú veľké. Každá pekná instagramová fotka má svoju odvrátenú stranu.


@mypaleskinblog – 935 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqgDqd8jl7s/?utm_source=ig_embed

Akné trápi priemerne 60% populácie a to nehovoríme len o tínedžeroch s rozbúrenými hormónmi. Nepekná pleť u dospelých je veľakrát dôvodom zníženého sebavedomia. Blogerka Em Ford s ňou tiež bojuje, ale svojím spôsobom – nebojí sa ju ukázať a tvrdí, že k úspechu a spokojnému životu nepotrebujete dokonalú tvár bez chýb.


@celestebarber – 1 milión sledovateľov

Absolútnou jednotkou je Celeste Barber. Získala viac ako milióna fanúšikov vďaka svojim veselým napodobeninám obrázkov zvyčajne postovaných modelmi a hercami. Jej fotografie nielen rozosmievajú, ale hlavne pripomínajú, že dokonalé fotky, ktoré vidíme všade okolo nás, nepredstavujú skutočný život.

Nechcite od svojej ženy, aby bola dokonalá. Želajte si len, aby vedela, že dokonalá nie je.” Jean Rostand

Zdroj: thisisinsider.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií