fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koniec mindrákom z nedokonalosti! TIETO instagramové účty vás naučia, ako milovať svoje telo

Máte tip? napíšte nám mailom

Sledovanie takých ľudí na Instagrame, ktorí sa cítia dobre sami so sebou a pritom nie sú dokonalí, má veľmi pozitívny vplyv na naše duševné zdravie. Hnutie za sebalásku získalo za posledný rok obrátky a čoraz viac osobností sa rozhodlo odmietnuť štandardy krásy. Mať nedokonalé telo je predsa úplne normálne.

Vrátane slávnych sa do hnutia zapojili aj bežní ľudia, ktorí na rozšírenie svojich pozitívnych myšlienok využívajú sociálne siete. Azda najväčšmi práve Instagram. Týchto 14 profilov vás presvedčí, že ku kráse netreba dokonalosť, stačí, keď sa prijmete a budete sa vo svojej koži cítiť pohodlne.

Aj keď nespadá pod veľkosť S.


@radhikasanghani – 4,088 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BgETQ99Fej8/?utm_source=ig_embed

Radhika Sanghani je žurnalistka, spisovateľka a tvorkyňa #sideprofileselfie kampane, ktorá povzbudzuje ľudí k láske ku svojim veľkým nosom. „Prestaňme nenávidieť svoje nosy len preto, lebo nie sú dokonalé a prijmime ich!” hovorí.


@libbyshappyproject – 6,806 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bqxjr8LHTSh/?utm_source=ig_embed

Libby Phillips je ilustrátorka a veľká zástankyňa sebalásky. Kreslí jednoduché obrázky s dôležitými posolstvami a kopíruje každodenný život obyčajnej ženy. Určite sa oplatí sledovať.


@bodypositivepear – 10,4 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bpz0NQKnRCs/?utm_source=ig_embed

Sarah Frances Young sa lieči z atypickej mentálnej anorexie. Jej instagramový účet do sveta šíri pozitívne vibrácie a správy ako “odmietnite falošný ideál krásy”, “pár kíl navyše vás nerobí neatraktívnymi”. V tomto duchu nemá problém s ukázaním svojich vlastných nedostatkov.


@love_disfigure – 11,2 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BpnWBEXlIgj/?utm_source=ig_embed

Sylvia Mac prežila požiar, ktorý jej na tele zanechal viditeľné popáleniny. Sylvia ale nie je človek, ktorého by to obmedzilo, prijala sa taká, aká je a užíva si život plnými dúškami. Svetu odkazuje, že by mal robiť to isté.


@gracewoodward – 21,5 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bpy6SPoBOwG/?utm_source=ig_embed

Módna štylistka a televízna moderátorka Grace Woodward sa stala v posledných rokoch aktivistkou zdravej sebalásky. Na svojom instagram účte uverejňuje inšpiratívne odkazy a neretušované fotografie.


@karinairby_raw – 52 000 sledovateľov

Karina Irby je známa influencerka. Na účet postuje fotky zo všetkých uhlov pohľadov a všetkými nedokonalosťami, aké človek môže mať. Celulitída, nafúknutý žalúdok, dvojitá brada – koho to trápi? Karina je stále krásna žena. „Prestaňte sa snažiť byť niekým, kto neexistuje”, odkazuje.


 

@bryonygordon – 92,8 tisíc sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqIMqWeA_QD/?utm_source=ig_embed

Bryony Gordon je britská novinárka, spisovateľka a obhajkyňa duševného zdravia. Tento rok získala cenu za beh londýnskeho maratónu v spodnom prádle a jej “insta” účet dýcha pozitivizmom. Hovorí, že jej telo je pre ňu perfektné, pretože odnosilo zdravé dieťa, prenieslo ju cez dva maratóny a udržalo naživo počas jej problémov s príjmom potravy, bulímiou, drogami a alkoholom. „Po tom všetkom už nikomu nedovolím, aby sa k môjmu telu správal bez rešpektu”, tvrdí.


@jess_megan_ – 114 000 sledovateľov

Britská modelka Jessica Megan uverejňuje fotografie, ktoré oslavujú ženské telá vo svojej prirodzenosti. Ak sa nemusia holiť chlapi, nemusím to robiť ani ja”, odkazuje.


@joannvdherik – 120 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqpfF67nGFY/?utm_source=ig_embed

Joann Van Den Herik to ako sesternica modeliek Gigi a Belly Hadid nemá ľahké. Sama tvrdí, že ju niekedy tlak spoločnosti prinúti opovrhovať svojim telom, ale bojuje s tým a snaží sa čo najviac vychádzať zo svojej komfortnej zóny publikovaním reálnych fotiek.


@jadasezer – 204 000 sledovateľov

Plus-size modelka Jada Sezer odbehla londýnsky maratón v spodnom prádle spolu s Bryony Gordon. Jej posolstvo? Fitness nemá veľkostné obmedzenie.


@calliethorpe – 204 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/Bk2QGrUnXvR/?utm_source=ig_embed

Ďalšia krásna plus-size modelka Callie Thorpe patrí medzi silné zástankyne sebalásky, no pravdou je, že so svojim telom má občas problém. Tvrdí, že je to úplne prirodzené a každá žena má pochybnosti. Verí, že raz sa dostane do stavu úplnej spokojnosti a praje to všetkým.


@chessiekingg – 394 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqIlXzXlRF6/?utm_source=ig_embed

Britská influencerka Chessie King nabáda svojich odberateľov, aby sa sústredili na to, čoho sú ich telá schopné, nie aké sú veľké. Každá pekná instagramová fotka má svoju odvrátenú stranu.


@mypaleskinblog – 935 000 sledovateľov

https://www.instagram.com/p/BqgDqd8jl7s/?utm_source=ig_embed

Akné trápi priemerne 60% populácie a to nehovoríme len o tínedžeroch s rozbúrenými hormónmi. Nepekná pleť u dospelých je veľakrát dôvodom zníženého sebavedomia. Blogerka Em Ford s ňou tiež bojuje, ale svojím spôsobom – nebojí sa ju ukázať a tvrdí, že k úspechu a spokojnému životu nepotrebujete dokonalú tvár bez chýb.


@celestebarber – 1 milión sledovateľov

Absolútnou jednotkou je Celeste Barber. Získala viac ako milióna fanúšikov vďaka svojim veselým napodobeninám obrázkov zvyčajne postovaných modelmi a hercami. Jej fotografie nielen rozosmievajú, ale hlavne pripomínajú, že dokonalé fotky, ktoré vidíme všade okolo nás, nepredstavujú skutočný život.

Nechcite od svojej ženy, aby bola dokonalá. Želajte si len, aby vedela, že dokonalá nie je.” Jean Rostand

Zdroj: thisisinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií