fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zima už môže prísť: TOTO sú najočakávanejšie seriály, ktoré vás dostanú (1.diel)

Máte tip? napíšte nám mailom

V závere roka nás čaká bohatá seriálová nádielka. Tak sa pohodlne usaďte a vychutnajte si tie najočakávanejšie seriály.

Studené počasie je už tu! Spríjemniť si ho môžeme aj kvalitnými seriálmi. Na svoje si prídu milovníci fantasy, komixov i obľúbených hercov.  Zmapovali sme pre vás najočakávanejšie seriály. V prvej časti vám prinášame výberovú štvorku.

Prečítajte si tiež:

Slovensko bojuje o Oscara: Odbornej porote sa predstaví dráma Nech je Svetlo

Temné hmoty (His Dark Materials)

Premiéra (prvá epizóda): 3. novembra 2019

Kde si pozriete: HBO, BBC One

Fanúšikova seriálu Hra o tróny (Game of Thrones) sa majú skutočne na čo tešiť. Vychutnajú si lákavé lahôdky v podobe nových fantasy seriálov. Naše putovanie začneme seriálom, ktorý čoskoro takpovediac zaklope na naše dvere. Seriál Temné hmoty vychádza z literárnej predlohy uznávaného spisovateľa Philipa Pullmana.

„Raz za život sa objaví autor detskej literatúry, ktorý je taký výnimočný, že zmení predstavivosť celých generácií. Lewis Carroll, E. Nesbit, C. S. Lewis a Tolkien boli toho príkladom, podobne ako aj Philip Pullman. Jeho knihy zhltne každý od ôsmich do osemdesiatich rokov. Temné hmoty sú najambicióznejšie dielo od čias Pána prsteňov,“  takto opísal spisovateľa časopis New Statesman. Lákavá vyzerá byť aj jeho seriálová časť.

Seriál odkrýva viac v nadupanom traileri. Lákadlom je nielen jeho knižná predloha a status veľkorozpočtového seriálu. Nabitý seriál je plný kvalitných hercov, akcie a neobyčajného sveta fantázie. V hlavných úlohách sa predstaví herečka Ruth Wilson, držiteľka Zlatého glóbusu a herec James McAvoy, ktorý si zahral naposledy vo filme To Kapitola 2 alebo vo X-Men: Dark Phoenix.

„Už len z párminútového traileru je jasné, že seriál bude poriadna jazda a verný knižnej predlohe – na rozdiel od svojho filmového predchodcu z roku 2007, ktorý bol absolútny prepadák,“  takto zhodnotil portál Multiverzum úvodný trailer.

Prečítajte si tiež:
Youtuber Drahomír Piok: Za veľkého influencera sa nepovažujem! (ROZHOVOR)

A o čom má byť epická sága? „Legendárna séria rozpráva príbeh dievčatka Lyry, ktorá so svojim démonom Pantalaimonom cestuje paralelnými vesmírmi a odhaľuje svoj osud a to, akú rolu v ňom hrajú tajomné častice, známe ako Prach, proti ktorým sa snažia bojovať mocní jej sveta,“ opisuje portál Comicbox v stručnosti toto dielo. HBO však už teraz sľubuje divákom veľkolepý zážitok. Necháte sa prekvapiť?

Prečítajte si tiež:

Diváci opúšťajú kinosály: Film Joker so svojou brutalitou nie je pre každého

Strážci (Watchmen)

Premiéra (prvá epizóda): 20. októbra 2019

Kde si pozriete: HBO

Do nášho výberu sme zaradili aj seriál, ktorý len nedávno odštartoval v premiére. Seriál s názvom Watchmen si hýčka milovníkov komiksovje odkazom na známu komixovú ságu. Prvý diel zaznamenal slušné hodnotenie. V Československej filmovej databáze si odkrojil seriál 68 percentné hodnotenie. Toto číslo sa môže ešte zväčšovať. 

Je to najväčšie popkultúrne dielo, hovoria oscaroví herci a tvorcovia seriálu Watchmen. Seriálový Watchmen predstavuje technofóbný svet, v ktorom neexistuje internet ani mobilné telefóny. Svet, ktorý odvrátil jadrovú katastrofu, ale otázkou je, za akú cenu.

Scenárista Damon Lindelof, ktorý bol pri filmovej snímke Prometheus sa s chuťou zahryzol aj do seriálu Strážcovia.  Nad seriálom sa dôkladne zamýšľal.

“Hovoril som si, čo znepokojuje priemerného Američana v roku 2019, keď si zapne televíziu. A myslím, že je to predovšetkým nedôvera vo svojho vodcu a rasizmus. Odtiaľto pochádzajú dnešnej úzkosti,” potvrdzuje Lindelof, že jeho Watchmen opäť tematizuje dnešnú spoločenskú situáciu, hoci sa odohrávajú v alternatívnej súčasnosti. Vyznal svoje pohnútky v rozhovore pre Aktualne.cz.

View this post on Instagram

It’s not 1985 anymore.

A post shared by Watchmen (@watchmen) on

The Morning Show

Premiéra (prvá epizóda): 1. novembra 2019

Kde si pozriete: Apple TV

Medzi najočakávanejšie seriály sme zaradili aj The Morning Show. Úvodný trailer videlo viac ako 24 miliónov ľudí. Minimálne fanúšikovia Jennifer Aniston a Reese Witherspoon by mali zbystriť pozornosť. Jennifer Aniston, ktorá sa navždy zapísala do kultového seriálu Priatelia a nemenej obľúbená herečka Reese Witherspoon sú hlavnými postavami v prvom veľkom seriáli pod hlavičkou spoločnosti Apple.

Zverejnený trailer možno niektorých prekvapil. Všetko naznačuje tomu, že nepôjde o komédiu. Pripravte sa na nekompromisný a niekedy až falošný biznis a boj o priazeň a moc. Jabĺčko si pre nás pripravilo 10 epizód.

Zaklínač (The Witcher)

Premiéra (prvá epizóda):  zrejme 17. decembra

Kde si pozriete: Netflix

Zaklínač je projektom, ktorý je v hľadáčiku seriálových nadšencov už dlhší čas. Termín prvej epizódy bol dlho neznámy. Jeden z najočakávanejších seriálov by nám mal už konečne otvoriť  brány  do sveta fantázie. Najčerstvejšie sa spája s decembrovým dátumom. 

O čom je originálny príbeh, natočený podľa literárnej predlohy obľúbeného poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského? Divákom sa predstaví v hlavnej úlohe herec Henry Cavill ako zaklínač Geralt.

Geralt je mutant a lovec príšer a najmä človek, ktorý hľadá svoje miesto vo svete, kde sú ľudia často ohavnejší ako zvieratá.

Našli ste si tie svoje najočakávanejšie seriály? Chceli by ste viac? Čoskoro vám prinesieme výber ďalších chuťoviek.

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií