fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Islamský štát sa chce pomstiť za nedávne útoky v mešitách na Novom Zélande. Sľubuje odplatu

Máte tip? napíšte nám mailom

Hovorca Islamského štátu sa po takmer šiestich mesiacoch odmlky opäť ozval – v pondelok večer, 18. marca. Tri dni po útoku v novozélandskom meste Christchurch, kde zomrelo 50 ľudí.

Islamský štát zverejnil 44-minútovú audionahrávku, ktorá sa ďalej rozširovala cez sociálne siete. Podľa teraz.sk s odvolaním sa na Deutsche Welle ešte jej pravosť nebola potvrdená.

„Scény masakrov v dvoch mešitách by mali prebudiť tých, ktorí boli oklamaní, a mali by podnecovať priaznivcov kalifátu, aby pomstili svoje náboženstvo,” povedal abú Hasan Muhádžir, hovorca ISIS, v zázname.

Takisto povedal na margo Spojených štátov a ich spojencov, že Islamský štát bude naďalej bojovať v Sýrii. Prívržencov IS vyzýva„Pomstite krv svojich bratov a sestier.” 

Aký kontrast oproti Faridovi Ahmedovi, tiež moslimovi, mužovi pripútanému na invalidný vozík, ktorý bol v čase útoku v mešite – útočník Brenton Tarrant tam v piatok 15. marca zabil 50 ľudí a ďalších 50 je zranených. Medzi obeťami je aj Faridova žena. Ten, čo prežil, vyhlásil, že strelca nemôže nenávidieť, ale že mu odpúšťa a miluje ho, lebo je to takisto jeho brat. Viac si prečítate v tomto článku.

Prečítajte si tiež:
Ashton Kutcher nie je iba herec. Bojuje proti obchodovaniu s ľuďmi a sexuálnemu zneužívaniu detí, zachránil už tisíce životov
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií