fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jasná svetelná stopa zažiarila na oblohe v Taliansku. Bol to meteorit?

V Taliansku včera popoludní oblohu na pár sekúnd rozžiarila jasná svetelná stopa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Včera popoludní okolo 15.40 hod. viacerí svedkovia v severnom Taliansku videli na oblohe jasnú svetelnú stopu, informuje InMeteo.

Zdroje uvádzajú, že najpravdepodobnejšie ide o meteorit, teda relatívne malý úlomok zo slnečnej sústavy. Pri prechode zemskou atmosférou dochádza k svetelnému úkazu vytvorenému vďaka tlakom na vzduch a následnej ionizácii čiastočiek vzduchu.

Zatiaľ nie je jasné, či skalné teleso explodovalo do atmosféry alebo spadlo na zem – vtedy by išlo o meteorit.

Podľa správ sa zrazu na oblohe objavila veľmi jasná stopa, zreteľne viditeľná napriek prítomnosti Slnka. Svetlá stopa trvala niekoľko sekúnd, kým zmizla.

Jav spozorovali mnohí ľudia hlavne v oblastiach stredo-severného Talianska. Zaujímavé je, že veľmi podobný jav sa odohral 28. februára 2020, čo vyvolalo medzi ľuďmi rozruch.

Správa tvrdí, že tento jav nemá žiadnu súvislosť s veľkým asteroidom, ktorý bude prechádzať v blízkosti Zeme v najbližších dňoch. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií