Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jete voskované alebo nevoskované jablká? Tento trik vám pomôže zistiť, aké jablká v skutočnosti kupujete!

Ak aj vy kupujete jablká v supermarketoch, tak upriamte pozornosť na nasledujúci článok. Niektoré z jabĺk sú totiž upravované voskom, čo teda zdraviu vôbec nie je prospešné.

Aj keď na prvý pohľad ťažko rozpoznať voskované a nevoskované jablká od seba, existuje jednoduchý trik, ktorý vám s rozlišovaním pomôže. Kúpené jablká dajte do misky, ktorú zalejte horúcou vodou. Ak sa vám na povrchu jabĺčka vytvorí vrstva vosku, tak budete vedieť, že jablko je voskované. Postup si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu:

Pokračovanie pod reklamou
Pokračovanie pod reklamou

Ako sa však vosku zbavíte?

Zbaviť sa vosku nie je jednoduché a obyčajné umytie jablka pod prúdom studenej vody nepomôže, ale potrebujete sódu bikarbónu, citrónovú šťavu, kefku a vlažnú vodu.Postup je nasledovný:

Prečítajte si tiež:
Ideál ženskej krásy odhalený! Miery 90-60-90 sú už v pase

Po jabĺčkách posypte sódu bikarbónu, nakvapkajte citrónovú šťavu a nechajte voľne pôsobiť. Po chvíli začnite povrch jabĺk čistič za pomoci zubnej kefky a keď už budete hotoví, tak všetky jablká opláchnite vo vlažnej vode a degustujte.

Zdieľajte, aby aj vaši známi vedeli, ako rozpoznať voskované jablko od toho nevoskovaného.

Foto: Public Domain Pictures
Zdroj: www.littlethings.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií