fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jete voskované alebo nevoskované jablká? Tento trik vám pomôže zistiť, aké jablká v skutočnosti kupujete!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak aj vy kupujete jablká v supermarketoch, tak upriamte pozornosť na nasledujúci článok. Niektoré z jabĺk sú totiž upravované voskom, čo teda zdraviu vôbec nie je prospešné.

Aj keď na prvý pohľad ťažko rozpoznať voskované a nevoskované jablká od seba, existuje jednoduchý trik, ktorý vám s rozlišovaním pomôže. Kúpené jablká dajte do misky, ktorú zalejte horúcou vodou. Ak sa vám na povrchu jabĺčka vytvorí vrstva vosku, tak budete vedieť, že jablko je voskované. Postup si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu:

Ako sa však vosku zbavíte?

Zbaviť sa vosku nie je jednoduché a obyčajné umytie jablka pod prúdom studenej vody nepomôže, ale potrebujete sódu bikarbónu, citrónovú šťavu, kefku a vlažnú vodu.Postup je nasledovný:

Po jabĺčkách posypte sódu bikarbónu, nakvapkajte citrónovú šťavu a nechajte voľne pôsobiť. Po chvíli začnite povrch jabĺk čistič za pomoci zubnej kefky a keď už budete hotoví, tak všetky jablká opláchnite vo vlažnej vode a degustujte.

Zdieľajte, aby aj vaši známi vedeli, ako rozpoznať voskované jablko od toho nevoskovaného.

Foto: Public Domain Pictures
Zdroj: www.littlethings.com

Prečítajte si tiež:
Trápi vás chrípka? Tento účinný nápoj vyhral prestížnu cenu v Dubaji
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií