fbpx
Kaviareň v Bratislave zakázala zákazníčkam bozk na líce. Správanie podniku vyvolalo negatívne reakcie a chystá sa i zaujímavá udalosť

Kaviareň v Bratislave zakázala zákazníčkam bozk na líce. Správanie podniku vyvolalo negatívne reakcie a chystá sa i zaujímavá udalosť

Bratislavská kaviareň Café Barista sa po nezmyselnom zákaze stretla s poriadnou vlnou kritiky…

Na facebookovej stránke Povedzme nie sa objavil príspevok, ktorý do správy napísala fanúšička stránky, Kristína. Tá v ňom opísala negatívny zážitok, ktorý si odniesla z kaviarne Café Barista. Nepríjemnosť, ktorú spolu so svojou priateľkou zažila opísala následovne:

“Spolu s frajerkou sme boli tak ako vy protestovať na námestí SNP #zaslusneslovensko pre nás všetkých lebo veď, #niejenamtojedno. Po proteste sme si chceli dať čaj v Café Barista na Kolárskej ulici. Objednali sme si a medzi rečou som dala Barbore pusu na líce. O 2 minúty pri nás bola čašníčka a hovorí: “bez tých pusiniek poprosím”. Lebo vraj nechce, aby sa na to museli pozerať ich zákazníci, lebo oni sú vraj slušný podnik. Na to som jej povedala, že nerobíme nič neslušné a že odchádzame, lebo nebudeme sedieť v homofóbnom podniku. Čašníčka sa rýchlo otočila a vrátila sa s účtom za čaj a položila nám ho na stôl. Čaju sme sa ani nedotkli a odišli sme z tohto “slušného podniku”.

Záver? Dúfam len, že spoločne nebojujeme za takéto “slušné” Slovensko.”

Kristína

Kristínin zážitok nenachal ľudí chladnými, nakoľko takéto homofóbne správanie je v demokratickej krajine v 21. storočí smutné a poburujúce. K situácii sa rozhodol vyjadriť aj samotná kaviareň Café Barista prostredníctvom svojej stránky na Faceboku.

Pod príspevkom sa však nestretli s pochopením, práve naopak…

Zákazníčka Kristína so svojou priateľkou Barborou však neboli jediné, ktoré sa v tomto podniku stretli s homofóbnym správaním a nezmyselnými zákazmi. Nepríjemný zážitok sa rozhodla zdieľať aj ďalšia Slovenka, ktorá si vypočula homofóbne napomenutia.

Ľudia znechutení správaním podniku sa dokonca rozhodli vytvoriť aj udalosť s názvom Slušné bozkávanie pred Café BaristaAk teda chcete, podporiť lásku a tiež to, aby sa na Slovensku nešírila homofóbia, zúčastníte sa, alebo o udalosti dajte vedieť svojim priateľom a známym.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Hrozí, že prídeme o svetový skvost! Prísť môžeme o tento unikát

Zdroj: Facebook

Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.