fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaviareň v Bratislave zakázala zákazníčkam bozk na líce. Správanie podniku vyvolalo negatívne reakcie a chystá sa i zaujímavá udalosť

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislavská kaviareň Café Barista sa po nezmyselnom zákaze stretla s poriadnou vlnou kritiky…

Na facebookovej stránke Povedzme nie sa objavil príspevok, ktorý do správy napísala fanúšička stránky, Kristína. Tá v ňom opísala negatívny zážitok, ktorý si odniesla z kaviarne Café Barista. Nepríjemnosť, ktorú spolu so svojou priateľkou zažila opísala následovne:

“Spolu s frajerkou sme boli tak ako vy protestovať na námestí SNP #zaslusneslovensko pre nás všetkých lebo veď, #niejenamtojedno. Po proteste sme si chceli dať čaj v Café Barista na Kolárskej ulici. Objednali sme si a medzi rečou som dala Barbore pusu na líce. O 2 minúty pri nás bola čašníčka a hovorí: “bez tých pusiniek poprosím”. Lebo vraj nechce, aby sa na to museli pozerať ich zákazníci, lebo oni sú vraj slušný podnik. Na to som jej povedala, že nerobíme nič neslušné a že odchádzame, lebo nebudeme sedieť v homofóbnom podniku. Čašníčka sa rýchlo otočila a vrátila sa s účtom za čaj a položila nám ho na stôl. Čaju sme sa ani nedotkli a odišli sme z tohto “slušného podniku”.

Záver? Dúfam len, že spoločne nebojujeme za takéto “slušné” Slovensko.”

Kristína

Kristínin zážitok nenachal ľudí chladnými, nakoľko takéto homofóbne správanie je v demokratickej krajine v 21. storočí smutné a poburujúce. K situácii sa rozhodol vyjadriť aj samotná kaviareň Café Barista prostredníctvom svojej stránky na Faceboku.

Prečítajte si tiež:
Rozlúčte sa s letom: TOTO sú netradičné kúpaliská, kde sa okúpete za pár eur

Pod príspevkom sa však nestretli s pochopením, práve naopak…

Zákazníčka Kristína so svojou priateľkou Barborou však neboli jediné, ktoré sa v tomto podniku stretli s homofóbnym správaním a nezmyselnými zákazmi. Nepríjemný zážitok sa rozhodla zdieľať aj ďalšia Slovenka, ktorá si vypočula homofóbne napomenutia.

Ľudia znechutení správaním podniku sa dokonca rozhodli vytvoriť aj udalosť s názvom Slušné bozkávanie pred Café BaristaAk teda chcete, podporiť lásku a tiež to, aby sa na Slovensku nešírila homofóbia, zúčastníte sa, alebo o udalosti dajte vedieť svojim priateľom a známym.

Zdroj: Facebook

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií