fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kedy muž naozaj miluje? – zo života

Mám pocit, že v dnešnom zaláskovano – nezaláskovanom svete je táto téma stále aktuálna. Nielen pre ženy, veď sám muž má občas pochybnosti o svojich vlastných pocitoch. Tak prečo sa nad tým všetkým spolu nezamyslieť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekedy sa stačí prejsť po najbližšej ulici a vidíte páriky od výmyslu sveta. Vysoký, nízky, bledý, tmavý, či jemne mixnutý človek s podobne vyzerajúcou osobou opačného pohlavia. Tak akosi je to pravda, že tak, ako sa po čase majiteľ začne podobať na svojho psa, aj dvaja zamilovaní sa príjemne pretransformujú akýmsi nezvyčajným spôsobom do rovnakej podoby. Nemusia ani zmeniť pohlavie, stačí, že sa začnú rovnako smiať, pohybovať a ich črty tváre sú si zrazu tiež tak veľmi podobné. A možno už predtým boli, len teraz si to všímam viac, keď si ich oboch naraz obzerám. Áno, bola a je to moja dávna záľuba pozorovať ľudí. Veľa vecí totižto o osobe zistíte len obyčajným zameraním sa na detaily. Ale nemajte strach, som zdravá 😉 Odtiaľ potiaľ a možno ďalej. Len vráťme sa k podstate…

Kedy muž naozaj miluje?

Veľakrát to nie je práve vtedy, keď vám hovorí: „ľúbim ťa..“ Ale keď vstane v noci kvôli vám a ide rozospatý na druhý koniec mesta, aby sa vám po ceste z roboty nič nestalo. Nie vtedy, keď hovorí, že bez vás nemôže žiť… Ale vtedy, keď sa obetuje len kvôli tomu, aby si s vami pozrel nudné divadelné predstavenie, koncert alebo film, ktorý ho v podstate absolútne nezaujíma. Nie vtedy, keď povie urobím pre teba prvé aj posledné… Ale vtedy, keď vás pozná lepšie, ako vy poznáte samu seba a je ochotný kvôli vám hoci vyčerpaný – zostať vonku po zmene. Keď vie, čím vás rozosmeje, keď vie, čomu sa treba vyhnúť, keď sa dokáže prispôsobiť, vie, kedy treba nenápadne zmiznúť, a keď vie, čo vás dokáže urobiť šťastnou. Nie vtedy, keď vám narýchlo po ceste z roboty kúpi na benzínke kyticu ruží, ale keď kvôli vám ide na pole, aby vám utrhol slnečnicu, ktorú milujete. Nie vtedy, keď vás zahrnie majetkom, ale keď vás objíma, hoci mu hovoríte, aby zmizol z vášho života. Práve vtedy, keď ho posielate preč, zostáva. Keď plačete, neodchádza. Nie keď hovorí, akú má krásnu ženskú pri sebe, ale keď vás ráno nenamaľovanú nosí na rukách z postele. Nie vtedy, keď sa pre pokoj v rodine s vami neháda, ale vtedy, keď sa snaží o každom probléme rozprávať. Miluje vás, keď je ochotný kvôli vám prísť aj na koniec sveta, zabudnúť občas na seba a robiť veci, po ktorých vaše srdce lieta a vy sa cítite opäť ako malé zamilované dieťa. Obetuje spánok a občas zabudne na celý svet, len aby s vami mohol stráviť tú jedinú hodinu, ktorá mu cez deň zostala. Nie preto, čo máte na sebe, ale preto, aká ste. Miluje vás jednoducho vtedy, keď máte pocit, že neexistuje žiadne keby. Keby som mohol, keby si bola, keby sa dalo… Iba vy a on. Vaša láska, ktorá nemá žiadne stehy. Bola, je a bude stále rovnaká, bez zmeny. Aj keď vekom pribudnú vám vrásky a možno hlučné vnúčatá.

Prečítajte si tiež:
Námestia plné ľudí a nádeje: Pred 30 rokmi sme si vyštrngali slobodu

Ak ste ho v tomto opise našli, držte sa ho silnejšie ako kliešť, lebo to je ten starodávny typ muža, ktorý vie… A pri ktorom časom s úsmevom na tvári rada zostarnete.

Ale aby to nebolo len tak, milé ženy, ani vy by ste nemali byť bez ozveny. Milujte, rešpektujte, nepodozrievajte, podporujte, ľúbte, robte ho šťastným a on od vás už neujde. Ak miluje tak ako on, milujte ho aj vy rovnako. A nikto z vás nemusí dokonca toho druhého ani vlastniť, stačí, že váš vzťah je vám obom tak veľmi vlastný.

Vy len ste a on s vami a spolu ste sa rozhodli ísť za snami.

Šťastnú cestu plnú rozdielov a kopce starodávnej lásky.
P.S. Muži (a ženy) je to naozaj jednoduché…nemusíš byť ani romantik, stačí, keď vidíš občas viacej druhých ako seba a záleží ti na tom, čo druhým okolo teba jednoducho treba.

Tento blog napísala mladá blogerka, ak sa vám tento blog páčil, PODPORTE ju na FB stránke: domiDeeblog

Prečítajte si tiež:
HP zmenilo svoje logo. No až po tejto udalosti!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj domiDeeblog
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií