fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pekný úlovok belgických colníkov: V kontajneri na banány objavili viac ako tonu kokaínu

Máte tip? napíšte nám mailom

Belgickým colníkom v prístave Antverpy sa koncom minulého týždňa podarilo objaviť viac ako tonu (1727 kg!) kokaínu ukrytú v kontajneri na banány. Na trhu by sa hodnota úlovku vyšplhala na vyše 80 miliónov eur.

Uviedla to v pondelok belgická televízna stanica RTBF.

Podľa správ RTBF colníci objavili 1727 kilogramov kokaínu minulý piatok (3.8.) počas kontrolnej operácie v prístave Antverpy.

“Drogy boli ukryté v kontajneri s banánmi pôvodom z Ekvádoru. Ich hodnota po ďalšom predaji sa odhaduje na viac ako 80 miliónov eur,” 

uviedlo federálne ministerstvo financií v správe pre médiá.

Tovar bol vyložený v prístave Waasland, ktorý je z hľadiska svojho významu sekundárnym prístavom v Antverpách.

Podľa RTBF to nie je prvý veľký úlovok v prístave Antverpy, ktorý je známy ako “drogové centrum” Európy. V roku 2016 tam colníci zadržali viac ako 29 ton kokaínu. Colníci a polícia využívajú sieť informátorov na získanie indícií o drogových zásielkach. Vo februári tohto roku antverpská polícia uviedla, že viacerí z jej informátorov čelili verejným vyhrážkam smrťou.

Úrady na boj s touto situáciou zaviedli špeciálny operačný plán, ktorý kombinuje znalosti a úsilie colníkov, prístavnej polície a federálnej polície.

Prečítajte si tiež:
Známa YouTuberka vlastní líšku, z ktorej spravila vegánku. Pozri sa, ako sa to na úbohou zvierati odzrkadlilo

Pred dvoma týždňami vylovili kokaín z rieky Labe aj v Nemecku – ale “len” okolo 300 kilogramov. Čo je to oproti tomuto úlovku?

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/belgicki-colnici-objavili-v-antverpsko/341126-clanok.html

Foto: https://gvacdn.akamaized.net/Assets/Images_Upload/2017/05/27/b60c5878-4255-11e7-bdf2-24a1969508e9_web_scale_0.35_0.35__.jpg?maxheight=465&maxwidth=700

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií