fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Známa YouTuberka vlastní líšku, z ktorej spravila vegánku. Pozri sa, ako sa to na úbohou zvierati odzrkadlilo

Máte tip? napíšte nám mailom

YouTuberka, ktorá je vyznávačkou vegánstva, sa rozhodla na takúto stravu preorientovať aj jej domáceho miláčika. Jej líška sa poriadne zmenila…

Hlúposť niektorých ľudí skutočne nemá hraníc – toto si zrejme povieš, keď si si prečítal úvod článku a na omyle teda nie si. Aj keď vegánstvo samo o sebe má niekoľko zdravotných benefitov pre ľudské zdravie, tento životný štýl by sme nemali vnucovať iným ľuďom a už tobôž nie zvieratám, ktoré sú prirodzenými mäsožravcami.

Známa YouTuberka, Sonia Sae, si pred časom adoptovala feneka berberského, čo je druh líšky, ktorého pomenovala Jumanji. Táto líška, ktorá je síce nie príliš typickým domácim zvieratkom, je o to viac láskyplná. Sonia, ktorá sa okrem YouTubu venuje aj aktivizmu za práva zvierat, tvrdí, že svojho miláčika doslova vytrhla z rúk zlého majiteľa a teraz sa oňho dobre stará.

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae-5-5aa0fb75d7071__605

Sonia je vegánkou a tak sa vyhýba nielen mäsu, ale aj vajíčkam, mliečnym produktom a celkovo všetkým živočíšnym produktom. Keďže je aktivistkou, tento jej životný štýl sa dá celkom pochopiť, nepochopiteľné však je, že tento spôsob života sa rozhodla aplikovať aj na Jumanjiho. Kedže líška je prirodzeným mäsožravcom, ktorý vo voľnej prírode sa vo väčšine mäsom. Majiteľka nevšedného domáceho miláčika však takéto tvrdenia odmieta a tvrdí, že Jumanji je v poriadku a má sa skvelo.

Prečítajte si tiež:
Slovenskí rekordéri, pamätníci či kanadskí tréneri: Čo ste o našej reprezentácii možno (ne)vedeli?

„Líšky nie sú všežravci. To si treba uvedomiť. Vo voľnej prírode je ich strava z 90% tvorená mäsom a chrobákmi. Zvyšok tvoria korene rastlín a plody. Ak z nich však budete chcieť  spraviť bylinožravcov, nedopadne to dobre,“ logicky sa zamýšľa jedna z užívateľov Facebooku, Alice Natanya Moore, ktorá si všimla, že Jumanji vôbec nevyzerá dobre a tak, ako iné líšky tohto druhu.

YouTuberkina líška Jumanji totiž stratila srsť a váhu a okrem toho pôsobí letargicky. To sú typické znaky podvýživy. Sonia si však túto skutočnosť nechce pripustiť a tvrdí, že sa proti nej ľudia spikli. Ako dôkaz, že Jumanji sa má dobre, často postuje na sociálne siete jeho videozáznamy, ktoré majú ľudí presvedčiť, že zviera je v poriadku. Je však otázne, kedy tieto videá vznikli…

Fotografie zvieraťa však dokazujú, že predsa len nevyzerá najzdravšie…

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae-9-5aa0fb92a6267__605

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae6-5aa0fb7bb23fc__605

Takto vyzeral Jumanji, keď si ho Sonia vzala do svojej opatery:

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae-16-5aa0fbe57c040__605

Rozdiel medzi fotografiami je teda očividný a ľudia apelujú na Soniu, aby pre úbohé zvieratko vyhľadala odbornú pomoc. Tá to však radikálne odmieta a pevne verí, že surová strava zložená z ovocia, zeleniny a orieškov navráti Jumanjimu zdravie.

Prečítajte si tiež:
Jedni ju milujú, no druhí nenávidia! Toto je osud vojvodkyne Kate

Aby si si dokázal utvoriť názor, pozri sa ako bežne vyzerajú iné líšky tohto druhu:

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae-27-5aa0fc8109504__605

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae-38

fennec-fox-vegan-diet-animal-abuse-jumanji-sonia-sae-39

 

 

Zdroj: Bored Panda, Unilad

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií