Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11 Najlepších kolíb na Slovensku: Kam na tradičné halušky?

Koliby, do ktorých sa budete vracať stále znova. Toto je zoznam tých najlepších kolíb, aké na Slovensku máme. Spoznajte slovenské tradície.

Pokračovanie pod reklamou

1. Koliba u svätého Krištofa

Toto kúzelné miesto nájdete kúsok za Banskou Bystricou smerom na Donovaly. Tradičná drevená zrubová stavba vás chytí za srdce už pri prvej návšteve. U svätého Krištofa zasýtia krky tí, ktorí sa tu zastavili na obed z práce, ale aj poriadni gurmáni. Penzión ponúka aj ubytovanie s kapacitou 15 osôb.

koliby
Zdroj: facebook.com/Koliba u sv. Krištofa

2. U dobrého pastiera

V srdci Liptova, priamo v Čutkovskej doline, sa nachádza obrovský areál tejto koliby. Ak hľadáte relax v podobe pokojného prostredia, ktoré je plné spevu vtákov, čerstvého vzduchu a typických slovenských zvierat, viete, kam máte ísť. Koliba je od hlavného ťahu Žilina – Košice vzdialená jeden kilometer a nachádza sa na okraji mesta Ružomberok. Okrem dobrého jedla a pekného prostredia ponúka aj wellness, ubytovanie, možnosť nazrieť do pekárne, syrárne a organizovať rôzne slávnosti.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/U dobrého pastiera

3. Koliba Ožďany

Koliba sa nachádza pri Ožďanskom obchvate, niekde medzi mestami Rimavská Sobota a Lučenec. Na juhu Slovenska ponúka tradičné slovenské jedlá podľa receptov starých mám už 10 rokov. Máte možnosť prenajať si priestory na rôzne akcie. Na veľkom parkovisku pohodlne zaparkujete aj s celu rodinou. Z reproduktorov v Kolibe sa ozývajú príjemné ľudové piesne zo všetkých regiónov.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/KOLIBA OŽĎANY

4. Koliba u starej matere

Nájdete tu špeciality, ako napríklad halušky, domáce pirohy, šúľance, tľapkance, zabíjačkové dobroty, baraninu, lepníky a iné. Každý deň pripravujú kuchári jedlá z čerstvých surovín podľa starých originálnych receptov. V Kolibe starej Matere, ktorá sa nachádza pri obci Nemecká, vás uvíta milý a ochotný personál oblečený v krojoch, ktoré sú typické pre túto lokalitu.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Koliba u starej Matere

5. Koliba Pacho

V blízkosti Prievidze a kúpeľného mesta Bojnice nájdete obrovský areál Koliby Pacho. Ten sa počas niekoľkých rokov rozrástol o exkluzívne kolibové ubytovanie a Camp PACHO***. Vhodný je pre deti, ktoré sa môžu zabávať v detskom svete s nafukovacími atrakciami, trampolínami a hojdačkami. Dospelí môžu organizovať rôzne hostiny, stretnutia, svadby a iné spoločenské udalosti.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Koliba PACHO

6. Koliba Kamzík

Novootvorená reštaurácia priamo v centre Bratislavy na Zelenej ulici síce nie je klasická koliba z dreva, ale svojim návštevníkom ponúka tradičné slovenské špeciality. Pri ich príprave kladie dôraz na kvalitné suroviny a precíznu prípravu jedál. Skladá sa z dvoch miestností a terasy a ponúka možnosť organizovať rôzne akcie a spoločenské udalosti. Dokopy sa do nej zmestí 140 ľudí. Pokojne môžeme povedať, že táto koliba nie je len tradičná, ale aj štýlová.

koliby
Zdroj: facebook.com/Koliba Kamzík Bratislava

7. Zbojnícka koliba

Ponúka nielen kvalitné a tradičné jedlo, ale aj luxusné ubytovanie v tónoch folklóru a tiež wellness. Zbojnícke spa ponúka fínsku, parnú a infra saunu, kryosaunu, thajské masáže, pivné kúpele, vírivku, kneippov kúpeľ, oxygenoterapiu, masáž na andulačnom lôžku, terapiu svetlom biotron a tiež fitness zónu. Zbojnícka koliba sa nachádza v obci Oravská Jasenica, oproti čerpacej stanici VOMS.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Rezort Zbojnícka Koliba

8. Kysucká koliba

Ideálne miesto na oslavy, stužkové, svadby, školenia a hlavne na jedenie. Kysucká koliba ponúka skvelé menu a k nemu kofolu zadarmo. Tradičnú slovenskú kuchyňu sa tu snažia spestriť aj takými jedlami, ktoré by ste v kolibe nečakali – napríklad burger s bravčovou panenkou. Môžete si tu zahrať bowling či biliard a zmestí sa tu približne 250 ľudí. Mesto sa nachádza v obci Oščadnica v okrese Čadca.

koliby
Zdroj: facebook.com/Kysucká Koliba

9. Koliba Papradno

Toto kúzelné miesto nájdete na farme v obci Papradno, okres Považská Bystrica. Okrem reštauračnej časti ponúka aj tú ubytovaciu. V priestoroch reštaurácie môžete organizovať rodinné oslavy, svadby a firemné stretnutia. Koliba ponúka chutnú slovenskú kuchyňu, sezónny predaj syrových výrobkov z ovčieho mlieka a jedlá z jahňacieho mäsa. Pred reštauráciou sa nachádza jazdiareň, kde sa môžete zrelaxovať jazdou na koni. Priamo z Koliby tiež môžete vyraziť na turistiku po označených turistických trasách.

koliby
Zdroj: facebook.com/Koliba Papradno

10. Koliba u Piera

U Piera nie je len taká klasická slovenská koliba. Ponúkajú tradičnú slovensko-rómsku kuchyňu. Je vhodná pre deti aj dospelých a máte možnosť si rezervovať miesta. V kolibe sa dá sedieť aj vonku a ponúkajú raňajky, obedy aj večere. Nachádza sa v Haligovciach pri Spišskej Starej Vsi.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Koliba u “Piera”

 

Pokračovanie pod reklamou

11. Čertovská koliba

Čertovskú kolibu nájdete 10 km od Zvolena pri diaľnici R1 s obojstranným zjazdom z oboch smerov. Môžete si pochutiť na klasickej slovenskej kuchyni. Cez víkend dokonca za sprievodu slovenskej ľudovej skupiny, ktorá tam pravidelne vystupuje.

zdroj:facebook.com/certovskakoliba

Prečítajte si tiež:

Špenátové halušky so syrovou omáčkou

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií