fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie koliby na Slovensku: Kam na tradičné halušky?

Koliby, do ktorých sa budete vracať stále znova. Toto je zoznam tých najlepších kolíb, aké na Slovensku máme. Spoznajte slovenské najlepšie koliby.

Máte tip? napíšte nám mailom

141. Koliba u svätého Krištofa

Toto kúzelné miesto nájdete kúsok za Banskou Bystricou smerom na Donovaly. Tradičná drevená zrubová stavba vás chytí za srdce už pri prvej návšteve. U svätého Krištofa zasýtia krky tí, ktorí sa tu zastavili na obed z práce, ale aj poriadni gurmáni. Penzión ponúka aj ubytovanie s kapacitou 15 osôb.

koliby
Zdroj: facebook.com/Koliba u sv. Krištofa

2. U dobrého pastiera

V srdci Liptova, priamo v Čutkovskej doline, sa nachádza obrovský areál tejto koliby. Ak hľadáte relax v podobe pokojného prostredia, ktoré je plné spevu vtákov, čerstvého vzduchu a typických slovenských zvierat, viete, kam máte ísť. Koliba je od hlavného ťahu Žilina – Košice vzdialená jeden kilometer a nachádza sa na okraji mesta Ružomberok. Okrem dobrého jedla a pekného prostredia ponúka aj wellness, ubytovanie, možnosť nazrieť do pekárne, syrárne a organizovať rôzne slávnosti.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/U dobrého pastiera

3. Koliba Ožďany

Koliba sa nachádza pri Ožďanskom obchvate, niekde medzi mestami Rimavská Sobota a Lučenec. Na juhu Slovenska ponúka tradičné slovenské jedlá podľa receptov starých mám už 10 rokov. Máte možnosť prenajať si priestory na rôzne akcie. Na veľkom parkovisku pohodlne zaparkujete aj s celu rodinou. Z reproduktorov v Kolibe sa ozývajú príjemné ľudové piesne zo všetkých regiónov.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/KOLIBA OŽĎANY

4. Koliba u starej matere

Nájdete tu špeciality, ako napríklad halušky, domáce pirohy, šúľance, tľapkance, zabíjačkové dobroty, baraninu, lepníky a iné. Každý deň pripravujú kuchári jedlá z čerstvých surovín podľa starých originálnych receptov. V Kolibe starej Matere, ktorá sa nachádza pri obci Nemecká, vás uvíta milý a ochotný personál oblečený v krojoch, ktoré sú typické pre túto lokalitu.

Prečítajte si tiež:
Zrod Michelinskej hviezdy: od pneumatík ku gastronómii
reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Koliba u starej Matere

5. Koliba Pacho

V blízkosti Prievidze a kúpeľného mesta Bojnice nájdete obrovský areál Koliby Pacho. Ten sa počas niekoľkých rokov rozrástol o exkluzívne kolibové ubytovanie a Camp PACHO***. Vhodný je pre deti, ktoré sa môžu zabávať v detskom svete s nafukovacími atrakciami, trampolínami a hojdačkami. Dospelí môžu organizovať rôzne hostiny, stretnutia, svadby a iné spoločenské udalosti.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Koliba PACHO

6. Koliba Kamzík

Novootvorená reštaurácia priamo v centre Bratislavy na Zelenej ulici síce nie je klasická koliba z dreva, ale svojim návštevníkom ponúka tradičné slovenské špeciality. Pri ich príprave kladie dôraz na kvalitné suroviny a precíznu prípravu jedál. Skladá sa z dvoch miestností a terasy a ponúka možnosť organizovať rôzne akcie a spoločenské udalosti. Dokopy sa do nej zmestí 140 ľudí. Pokojne môžeme povedať, že táto koliba nie je len tradičná, ale aj štýlová.

koliby
Zdroj: facebook.com/Koliba Kamzík Bratislava

7. Zbojnícka koliba

Ponúka nielen kvalitné a tradičné jedlo, ale aj luxusné ubytovanie v tónoch folklóru a tiež wellness. Zbojnícke spa ponúka fínsku, parnú a infra saunu, kryosaunu, thajské masáže, pivné kúpele, vírivku, kneippov kúpeľ, oxygenoterapiu, masáž na andulačnom lôžku, terapiu svetlom biotron a tiež fitness zónu. Zbojnícka koliba sa nachádza v obci Oravská Jasenica, oproti čerpacej stanici VOMS.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Rezort Zbojnícka Koliba

8. Kysucká koliba

Ideálne miesto na oslavy, stužkové, svadby, školenia a hlavne na jedenie. Kysucká koliba ponúka skvelé menu a k nemu kofolu zadarmo. Tradičnú slovenskú kuchyňu sa tu snažia spestriť aj takými jedlami, ktoré by ste v kolibe nečakali – napríklad burger s bravčovou panenkou. Môžete si tu zahrať bowling či biliard a zmestí sa tu približne 250 ľudí. Mesto sa nachádza v obci Oščadnica v okrese Čadca.

Prečítajte si tiež:
Zdravý životný štýl vás nemusí zruinovať: Potraviny, ktoré si doma pripravíte ľahko a “fitness”
koliby
Zdroj: facebook.com/Kysucká Koliba

9. Koliba Papradno

Toto kúzelné miesto nájdete na farme v obci Papradno, okres Považská Bystrica. Okrem reštauračnej časti ponúka aj tú ubytovaciu. V priestoroch reštaurácie môžete organizovať rodinné oslavy, svadby a firemné stretnutia. Koliba ponúka chutnú slovenskú kuchyňu, sezónny predaj syrových výrobkov z ovčieho mlieka a jedlá z jahňacieho mäsa. Pred reštauráciou sa nachádza jazdiareň, kde sa môžete zrelaxovať jazdou na koni. Priamo z Koliby tiež môžete vyraziť na turistiku po označených turistických trasách.

koliby
Zdroj: facebook.com/Koliba Papradno

10. Koliba u Piera

U Piera nie je len taká klasická slovenská koliba. Ponúkajú tradičnú slovensko-rómsku kuchyňu. Je vhodná pre deti aj dospelých a máte možnosť si rezervovať miesta. V kolibe sa dá sedieť aj vonku a ponúkajú raňajky, obedy aj večere. Nachádza sa v Haligovciach pri Spišskej Starej Vsi.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com/Koliba u “Piera”

11. Čertovská koliba

Čertovskú kolibu nájdete 10 km od Zvolena pri diaľnici R1 s obojstranným zjazdom z oboch smerov. Môžete si pochutiť na klasickej slovenskej kuchyni. Cez víkend dokonca za sprievodu slovenskej ľudovej skupiny, ktorá tam pravidelne vystupuje.

zdroj:facebook.com/certovskakoliba
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií