fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v Turkménsku: Neuveríte, čo vláda zakázala!

Štátne autority tvrdia, že koronavírus v Turkménsku neexistuje, napriek tomu, že nezávislé médiá tvrdia opak.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezident Gurbanguly Berdimuhamedov sa doteraz najviac preslávil na internete, keď so svojím vnukom rapoval o sláve športu a rodnej krajine. Teraz však jeho dedičstvo môže byť trvalejšie. Zakázal koronavírus v Turkménsku. Doslova.

Podľa správy organizácie Reportéri bez hraníc turkménsky prezident reagoval na celosvetovú pandémiu COVID-19 zakázaním slova „koronavírus.“ Slovo zmizlo z brožúr o vírusových chorobách, ktoré boli poskytované školám, nemocniciam a pracoviskám ministerstva zdravotníctva. Žurnalista z rádiovej stanice Azatlyk hovorí:

„Zatýkajú ľudí, keď sa rozprávajú o koronavíruse. Nasadení agenti počúvajú rozhovory na telefonických linkách, na autobusových zastávkach, v autobusoch.“

Zdá sa, že opatrenia slúžia práve na zdôvodnenie tvrdení turkménskej vlády, že koronavírus v Turkménsku neexistuje.  S počtom obyvateľov 6 miliónov Turkménsko susedí s Iránom, kde je 66-tisíc nakazených.

S údajným zrušením slova koronavírus, Turkménsko uskutočnilo tradičnejšie spôsoby proti šíreniu COVID-19. Noviny Chronicles of Turkmenistan tvrdili, že sú zatvorené reštaurácie, telocvične, zrušené športové podujatia a školské prázdniny sa predĺžili o dva týždne. Napriek tomu sa mala pri príležitosti Svetového dňa zdravia (7. apríla) konať cyklistická prehliadka a verejné športové akcie.

Prečítajte si tiež:
Marek Krajčí: Vláda by mala obnoviť od 8. februára núdzový stav a zaviesť ďalší zákaz vychádzania

Turkménsko je najrovinatejšia stredoázijská krajina a rozkladá sa v púštnom pásme na juhu Strednej Ázie. 80 percent rozlohy zaberá púšť Karakum. Turkménsko má mimoriadne veľké zásoby ropy a zemného plynu (polostrov Čaleken), významné sú aj ložiská síry, olova a niektorých iných kovov. Podnebie sa vyznačuje horúcim a suchým letom a pomerne chladnou zimou.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj RSF Chronicles of Turkmenistan Radio Liberty
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií