fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kremeľ podľa Kyjeva plánuje odviesť do armády tisíce mužov, mobilizácia by mala nastať v januári

Poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko povedal, že druhé kolo ruskej mobilizácie by mohlo byť niekedy v januári.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ pripravuje druhé kolo mobilizácie a plánuje do armády odviesť 500 až 700-tisíc mužov. Tvrdí to poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V septembri ruský prezident Vladimir Putin prikázal čiastočnú mobilizáciu s odôvodnením, že jej cieľom je „zaručenie bezpečnosti nášho ľudu a ľudí na oslobodených územiach“.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu vtedy povedal, že Rusko zmobilizuje 300-tisíc záložníkov. Teraz ukrajinský minister vnútra hovorí, že ďalšie kolo ruskej mobilizácie by mohlo byť niekedy v januári. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Armáda, Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Kremeľ podľa Kyjeva plánuje odviesť do armády tisíce mužov, mobilizácia by mala nastať v januári © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií