Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výzva #niesomprasa turistov žiada, aby po sebe vyzbierali v lese odpadky

Posledné prázdninové dni budú na Slovensku a v Česku patriť očiste prírody, vyzýva na to aj iniciatíva #niesomprasa.

Turistov a výletníkov žiada, aby v termíne od 28. do 30. augusta vyzbierali odpadky na miestach, kde sa budú práve pohybovať, a vyčistili tak kus prírody, informuje TASR.

Za jedno zo základných pravidiel iniciatíva považuje, aby si turisti odniesli z prírody všetko to, čo si do nej priniesli, čiže aby nezahadzovali svoje odpadky do prírody, práve naopak. Ak odpadky v prírode nájdu, nech ich zdvihnú a odnesú.

„Práve preto chceme tých, ktorí sa počas posledných prázdninových dní vyberú do prírody, poprosiť, aby vyzbierali odpadky, ktoré ju znečisťujú,“ povedala jedna z iniciátoriek výzvy, Michaela Grendelová pre slovenskú agentúru.

https://www.facebook.com/niesomprasa/videos/3124307797634412/

Iniciatíva vo svojom krátkom videu upozorňuje turistov, že do prírody nepatria plienky, sklo, ohorky od cigariet a ani zvyšky potravín. Iniciatíva zároveň informuje o to, ako dlho sa niektoré odpadky rozkladajú.

Dokonca prišli aj so svojím Desatoro, kde na základe 10 pravidiel môžete dozvedieť, ako sa šetrne správať k prírode a prečo si ju vážiť.

Záštitu nad kampaňou prevzali CEEV Živica, Klub slovenských turistov, Národná asociácia horských vodcov SR, Národný park Muránska planina a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Zdroj tasr facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií