fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lucid Motors predstaví nový elektromobil už v apríli

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Lucid Motors je konečne pripravená predstaviť výrobnú verziu 1 000-koňového elektrického vozidla, ktoré sa môže pochváliť pôsobivým dojazdom 640 kilometrov.

Lucid Air sa ako prvý elektromobil spoločnosti objavil v roku 2016. Vo svojom blogu firma potvrdzuje, že verzia, ktorú si zákazníci čoskoro kúpia, bude predstavená v New Yorku v apríli. Príspevok neuvádza konkrétny dátum odhalenia, ale tlačové konferencie New York Auto Show 2020 sú plánované na 8. a 9.apríla. Lucid teda môže využiť príležitosť obdobia, keďže na podujatiach tohto typu sa pohybuje množstvo médií.

Lucid Air sa predstavil pred štyrmi rokmi a plánovaná bola výstavba nového závodu v Casa Grande, Arizona. Krátko nato sa zdalo, že firme dochádza šťava. V roku 2018 prišla investícia vo výške 1 miliardy dolárov od investičného fondu zo Saudskej Arábie a bol zaznamenaný istý pokrok. Lucid len nedávno vyšiel z tieňa arizonskej továrne a vyhlásil, že stavia 80 „beta prototypov.“ Tie majú byť na 95% identické so sľúbenými výrobnými modelmi. Medzitým sa spustenie na rok 2019 presunulo a dnes spoločnosť dúfa, že produkcia začne koncom roka 2020.

Prečítajte si tiež:
Tesla sa spojí s Fiatom – na čom budú spolupracovať?

Tajomný Lucid

Model Air je konkurent Modelu S od Tesly. Sľubuje dobrý dojazd a seriózny výkon v luxusnom prevedení sedan. Lucid predpokladá špičkové modely s 1 000 koňmi, maximálnym dojazdom 640 kilometrov a cenou v rozsahu šiestich číslic. Prototyp dosiahol v roku 2017 rýchlosť 378 km/h na testovacej dráhe v Ohiu. Predtým sa diskutovalo o vstupnom modeli so 400 koňmi, 380 kilometrami dojazdu a cenou 60 tisíc dolárov (55 tisíc eur). Podľa slov „bossa“ má spoločnosť v budúcnosti pridať autonómnu schopnosť riadenia, aj keď nie je jasné, či je to stále v pláne.

Lucid Motors v súčasnosti prijíma od potenciálnych záujemcov vratné vklady 2 500 dolárov. Avšak ako sa blíži odhalenie konečnej podoby vozidla a jeho výroba, Lucid čelí značnej konkurencii. Nielen zo strany začínajúcich výrobcov elektromobilov, ale aj zavedených značiek, ktoré konečne uvádzajú na trh elektrické autá osem rokov po Tesle.

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/silny-vietor-strhaval-stromy-aj-auta-hasici-museli-zasahovat-aj-pri-odcerpavani-vody/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií