fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silný vietor strhával stromy aj autá. Hasiči museli zasahovať aj pri odčerpávaní vody

Máte tip? napíšte nám mailom

Silný vietor dnes na celom Slovensku strhával strechy aj stromy a spôsobil aj viaceré dopravné nehody. Hasiči zasahovali už 224-krát. 

Meteorológovia vydali na dnešok výstrahy pred silným vetrom pre celé územie Slovenska. Na západe môže sila vetru dosahovať znaky víchrice. Na horách varujú pred orkánom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že silný vietor môže napáchať škody a ohroziť zdravie.

Silný vietor spôsobil viaceré dopravné nehody

Z dôvodu silného bočného vetra došlo na Prístavnom moste v smere do Petržalky k prevráteniu kamióna a následnému úniku kvapaliny. Pri udalosti sa našťastie nikto nezranil. Úsek je momentálne iba čiastočne prejazdný. Polícia upozorňuje vodičov, aby jazdili opatrne a jazdu prispôsobili silnému nárazovému vetru. Zároveň odporúčajú jazdiť takou rýchlosťou, aby vedeli včas zareagovať na situáciu na ceste.

Zveřejnil(a) Polícia SR – Bratislavský kraj dne Úterý 4. února 2020

Silný vietor od rána zamestnáva hasičov takmer na celom Slovensku. Počet výjazdov stúpol najmä v Trnavskom a Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 68 a 67 – krát. Príslušníci v Nitrianskom kraji doposiaľ pomáhali 37 – krát, v Banskobystrickom 25 – krát, v Trenčianskom 17 – krát, v Žilinskom 7 – krát a v Prešovskom kraji 3 – krát. Zasahujúci hasiči sú najčastejšie privolávaní k popadaným stromom, uvoľneným strešným krytinám a zatopeným priestorom.

Zveřejnil(a) Prezídium Hasičského a záchranného zboru dne Úterý 4. února 2020

 

Prečítajte si tiež:
Gáboríkovci prezradili tajomstvo: Majú veľkú novinu!

Situácia s vetrom je neúnosná vo viacerých častiach Slovenska a preto je prvoradá najmä bezpečnosť. V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves majú deti v materských a žiaci v základných školách pre spomínaný vietor počas dnešného dňa až do 18.00 h zákaz vychádzania.

Husté sneženie

Vietor a najmä husté sneženie komplikuje dopravu na severe Slovenska. Horský priechod Čertovica je uzavreli pre všetkú dopravu pre skrížený kamión, informuje. Pre všetku dopravu je uzavretý aj horský priechod Šturec. Horské priechody Donovaly a Príslop sú uzavreté pre kamióny a nákladné autá. Už okolo obeda mali viaceré vlaky z Banskej Bystrice viac ako 30-minútové meškania. Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti upozornila, že vlaky na Záhorí sú zastavené. 

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Úterý 4. února 2020

V dôsledku intenzívneho dažďa sa vyliala voda z miestneho potoka v obci Streženice v Púchovskom okrese. Rozliala sa po poliach, ale aj po ceste II. triedy, ktorú na dve hodiny úplne paralyzovala. Vietor sa v poobednajších hodinách ustálil na západnom slovensku, no počas večerných hodín sa jeho intenzita presunie na stredné a neskôr aj na východné Slovensko.   

Zveřejnil(a) Horská záchranná služba dne Pondělí 3. února 2020

Vzhľadom na vzniknutú situáciu a predpokladaný nepriaznivý vývoj počasia Horská záchranná služba dôrazne neodporúča pohyb vo vysokohorskom teréne.

Prečítajte si tiež:
Milovníci ľudoviek, pozor! Kollárovci predstavili ďalšiu novinku a je ešte lepšia ako tie predošlé!

Zdroj: aktuality.sk, Facebook,

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií