fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V rakúskom lyžiarskom stredisku sa koronavírusom nakazila aj Slovenka

Koronavírus si vyžiadal v Rakúsku prvú obeť. 69-ročný muž – ktorý sa vrátil z Talianska, zomrel vo štvrtok v noci v nemocnici Kaiser Franz Josef vo Viedni. V súčasnosti je v Rakúsku pozitívnych viac ako 300 ľudí, aby sa zabránilo šíreniu vírusu, návštevy chorých vo viedenských mestských nemocníc sú zakázané.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tirolsko včera potvrdilo, že vírusom sa infikovala aj Slovenka pracujúca v obci Berwang, informovali rakúska verejnoprávna stanica. Žena navštívila lyžiarske stredisko Ischgl, kde sa nakazila začiatkom marca. Stredisko bude od soboty na dva týždne zatvorené, oznámil v stredu tirolský hajtman Günther Platter.

Odkladajú operácie

Okrem toho sa všetky neodkladné operácie vo Viedni odkladajú na neskoršie obdobie na absolútne minimum. „Žiadame obyvateľov Viedne o porozumenie, ale musíme chrániť a zachovať naše zdroje a personál v centrálnej oblasti zdravotnej starostlivosti – nemocnice,“ uviedol Hacker.

Neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa akútnej liečby alebo operácií. Hacker tiež oznámil ďalšie opatrenia, ktoré sa už pripravujú.

Dnes potvrdili 302 prípadov

Minister zdravotníctva Rudolf Anschober potvrdil prudký nárast pozitívnych prípadov koronavírusu. „V súčasnosti sa nachádzame vo veľmi silnom procese nárastu,“ uviedol Anschober. „Včera ráno bolo 202 prípadov choroby, teraz sme na 302. Keby táto krivka pokračovala, mali by sme veľmi, veľmi vysoké čísla za týždeň.

Zamestnanec Ordensklinikum Linz Barmherzige Schwestern bol okrem iného pozitívny. Inštitút fyzického lekárstva, v ktorom príslušná osoba pracuje, bol preventívne zatvorený a zamestnanci boli poslaní do karantény. Všetci pacienti, s ktorými bol v kontakte, boli informovaní. Ostatné operácie v nemocnici neboli ovplyvnené.

Prečítajte si tiež:
Slovák sa stretol s osobou infikovanou koronavírusom a stalo sa mu TOTO

Ráno bolo v Tirolsku známych šesť ďalších prípadov koronavírusu. Všetkých šesť pacientov bolo v Innsbrucku pozitívnych, traja z nich boli študenti. Je pravdepodobné spojenie so študentskou párty Erasmus.Ako preventívne opatrenie bol zákaz dovoleniek uložený všetkým 25 000 policajným dôstojníkom.

Slovensko- Vláda vyhlasuje mimoriadnu situáciu

Vláda SR vyhlásila v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu na celom území krajiny mimoriadnu situáciu. Platí od štvrtka (12. 3.) od 6.00 h.

Česká republika

Medzitým Česká republika oznámila, že v piatok opätovne zavedie kontroly na hranici s Rakúskom a Nemeckom. Podľa ministra vnútra Jana Hamáčka ostáva pre Rakúsko a Nemecko otvorené iba jedenásť hraničných priechodov, ostatné sú uzavreté. Podľa najnovších informácií bolo v Českej republike hlásených 94 prípadov koronavírusovej infekcie.

V Taliansku za 24 hodín zomrelo 196 ľudí, zatvárajú všetky obchody

Taliansky premiér Giuseppe Conte dnes uviedol, že Taliansko zatvára všetky obchody. Výnimkou sú lekárne a potraviny.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj APA
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií