fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matej, ktorý si odmietol nasadiť rúško v piešťanskom supermarkete ide na slobodu

Mateja (36), ktorého piešťanský súd poslal za mreže za útok na verejného činiteľa a výtržníctva ide na slobodu. Vo väzbe strávil 4 dni.

Máte tip? napíšte nám mailom

Krajský súd v Trnave sa s názorom piešťanského súdu nestotožnil a rovnako nevidel dôvody na väzbu ani pri obvinenom Jozefovi D. a nariadil mu probačný dohľad. Muži patrili ku skupine osôb, ktorí si odmietali v priestoroch supermarketu prekryť horné dýchacie cesty, nechceli opustiť obchod a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladni.

Incident v supermarkete

Privolané hliadky opakovane skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty, alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Problémovú skupinu ľudí policajti v zmysle zákona vyzvali, aby predložili doklady totožnosti. Polícia vtedy uviedla, že tieto osoby boli podozrivé z priestupku na úseku verejného zdravotníctva a zistenie ich totožnosti bolo nevyhnutné pre ďalšie konanie. Osoby s políciou nespolupracovali, svojim konaním sťažovali situáciu a počas celej doby sa správali arogantne a odmietali uposlúchnuť výzvy polície.

Zranení boli dvaja policajti a jeden muž

Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Zranení boli jednorázovo ošetrení v nemocnici. ,,Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali uposlúchnuť výzvy polície. Následne boli oznámené na príslušný RÚVZ na ďalšie konanie,“ uviedla polícia.

Prečítajte si tiež:
Sex a koronavírus - Prenáša sa?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií