fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mbappé prezidentom Francúzska? V druhom kole volieb dostal hlasy aj futbalista, ktorý vôbec nekandidoval

Meno futbalistu sa objavilo na hlasovacích lístkoch v malej dedinke Tallenay neďaleko Besanconu, v ktorej žije približne 400 obyvateľov.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – V nedeľňajšom druhom kole prezidentských volieb vo Francúzsku niekoľko voličov pred dvojicou oficiálnych kandidátov Emmanuelom Macronom a Marine Le Penovou uprednostnilo futbalistu parížskeho St. Germain Kyliana Mbappého.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, dvadsaťtriročný majster sveta z roku 2018 dostal dovedna desať hlasov.

Mbappého meno sa objavilo na hlasovacích lístkoch v malej dedinke Tallenay neďaleko Besanconu, v ktorej žije približne 400 obyvateľov. Nevedno, či voliči dali futbalovej hviezde hlas nevedomky, alebo to bol prejav sarkazmu zo strany miestnych.

“Zbadali sme jeden, dva, tri lístky… Boli veľmi dobre urobené. Vyzerali ako skutočné hlasovacie lístky. Mbappého meno nebolo napísané perom, ale na počítači a vytlačené,” povedal starosta Tallenay a dodal, že Mbappé môže kedykoľvek zavítať do tejto dediny, kde bude určite vítaný.

V druhom kole volieb napokon zvíťazil Emmanuel Macron a získal druhé funkčné obdobie v Elyzejskom paláci. V Tallenay mu dalo hlas až 70 percent voličov.

Viac k témam: Prezidentské voľby vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Mbappé prezidentom Francúzska? V druhom kole volieb dostal hlasy aj futbalista, ktorý vôbec nekandidoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pelé postúpil náročnú liečbu rakoviny hrubého čreva, aktuálne sa už zotavuje v domácom prostredí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií