fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky minister odkazuje Gereovi: Zober si migrantov do Hollywoodu vo svojom súkromnom lietadle!

Máte tip? napíšte nám mailom

Slávny americký herec Richard Gere bol navštíviť migrantov na lodi v blízkosti talianskeho pobrežia. Vyzval vládu, aby ich prijala, no dostal drsný odkaz.

Hollywoodska hviezda Richard Gere vyzval taliansku vládu, aby pomohla migrantom na charitatívnej lodi, ktorí sú na nej uviaznutí viac ako týždeň. „Talianska vláda musí prestať demolizovať ľudí“, uviedol herec. Gere navštívil loď v piatok po tom, čo úrady zablokovali jej vstup do talianskych vôd.

Na kritiku smerovanú talianskej vláde reagoval aj kontroverzný podpredseda talianskej vlády Matteo Salvini, ktorý hercovi odkázal, že by mal zobrať všetkých 160 migrantov do Hollywoodu. „Za to, že tento veľkorysý milionár vyjadruje znepokojenie nad osudom migrantov, sme radi a ďakujeme mu. Cestou domov môže vziať vo svojom súkromnom lietadle všetkých utečencov a prichýliť ich vo svojej vile. Ďakujeme, Richard!“ uviedol vo vyhlásení.

Kritizoval Salviniho aj Trumpa

Richard Gere, ktorý navštívil loď Open Arms v rámci podpory, sa pripojil k tlačovej konferencii na talianskom ostrove Lampedusa, ktorý by podľa neho mal migrantom umožniť vylodenie.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Na pobrežie vyplavilo sexy morskú pannu. To vám vyrazí dych!

Vo svojej reči viackrát spomenul aj Salviniho, ktorý je okrem iného ministrom vnútra a opakovane sa usiloval zabrániť blokovaniu migrujúcich lodí smerom do Talianska. Rovnako však nezabudol ani na Donalda Trumpa, ktorého tiež kritizoval za prisťahovaleckú politiku.

„Sami máme problémy s utečencami prichádzajúcimi z Hondurasu, Salvádoru, z Nikaraguy, Mexika … Je to situácia veľmi podobná tomu, čo sa deje tu,“ povedal Gere.

Aj keď Matteo Salvini nie je premiérom, ako líder najsilnejšej strany určuje politické dianie v krajine. Svojou politikou chce začať brániť európske tradície, práva a hranice. Európska únia s jeho vyjadreniami často nesúhlasí, no aj napriek tomu sa Salvini rozhodol založiť hnutie, s ktorým do Európskeho parlamentu kandiduje.

Zaujímavosťou je, že za slovenského “spojenca” si vybral Borisa Kollára. Slovenský podnikateľ vstúpil na politickú scénu s vlastnou stranou Sme rodina. „Slovákom sa Salvini páči preto, lebo dokázal vyriešiť problém s migrantmi,” povedal Kollár na na nedávnom stretnutí v Miláne. „On chráni tradície a pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú,” pokračoval.

Prečítajte si tiež:
Existuje až 9 typov inteligencie: Do ktorej kategórie spadáte vy?

Zdroj: hnonline.sk  bbc.com spravy.pravda.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií