fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister zdravotníctva Marek Krajčí chce zaviesť štátnu karanténu a test pre pendlerov

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v utorok večer informoval o aktuálnej pandemickej situácii.

Máte tip? napíšte nám mailom

Minister zdravotníctva Marek Krajčí uviedol, že na vláde predloží návrh zaviesť štátnu karanténu a u pendlerov 72 hodinový test.

Štátna karanténa formou hotela

Štátna karanténa by však vyzerala inak ako tá minulý rok. Minulý rok zvážali ľudí z hraníc autobusy a ľudí následne ubytovali v štátnych zariadeniach. So štátnou karanténou bol problém hlavne v tom, že boli spoločné sociálne zariadenia, a preto sa mohli ľudia infikovať medzi sebou.

Krajčí povedal, že štátna karanténa by bola formou hotela. To znamená, že si každý, kto príde zo zahraničia, musí zaplatiť hotel, v ktorom počká niekoľko dní. V tomto zariadení môže byť skontrolovaný. Či takáto forma štátnej karantény prejde na vláde, je však otázne. “Môžem povedať aby bola štátna karanténa, ale keď mi nepomôžu to zrealizovať ostatné rezorty, tak to nemôže byť,” objasnil Krajčí.

Minister prosí ľudí, aby necestovali

Minister tiež poprosil ľudí, aby necestovali. “Chcel by som poprosiť všetkých zodpovedných ľudí zo Slovenska, aby necestovali najmä do exotiky, pretože práve z takýchto destinácií môžu byť importované nové mutácie,“ povedal Krajčí. Tiež povedal, že už aj africká mutácia môže byť šírená medzi obyvateľmi, ale zatiaľ to ešte nevedia definitívne potvrdiť.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Z. Čaputová: Potrebujeme lockdown, ktorý sa musí dotknúť všetkých
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií