fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministri odklepli pomoc ľuďom. Kto má nárok na 100-eurový jednorazový príspevok?

Celkové výdavky na pomoc pre tieto ohrozené skupiny dosiahnu takmer 23 miliónov eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.5.2022 (Webnoviny.sk) – Náhradní rodičia, rodiny v hmotnej núdzi, osobní asistenti a opatrovatelia dostanú v júni jednorazovú finančnú pomoc v sume 100 eur. V stredu o tom rozhodla vláda.

Pomoc vo výške 100 eur dostanú aj seniori, ktorým nevznikol nárok na starobný dôchodok. Ide o pomoc vlády v súvislosti so zdražovaním na Slovensku. Celkové výdavky na pomoc pre tieto ohrozené skupiny dosiahnu takmer 23 miliónov eur.

„Nariadenie sa predkladá v súvislosti so zvýšenou mierou inflácie, ktorá bola spôsobená najmä v súvislosti s aktuálnou situáciou nadväzujúcou na ekonomické dôsledky pandémie ochorenia COVID-19 a zvyšujúce sa ceny energií,” uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Finančná pomoc, Hmotná núdza, jednorazový príspevok, Starobný dôchodok, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mnistri odklepli pomoc ľuďom. Kto má nárok na 100-eurový jednorazový príspevok? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií