fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obchodník roka: Muž predáva v sklenených pohároch čerstvý horský vzduch! Zisti za koľko si ho môžeš kúpiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Predávať sa dá skutočne čokoľvek…

Jasným dôkazom toho, že v dnešnej dobe sa dá predávať fakt všetko, je Švajčiar britského pôvodu John Green. Tento podnikavec sa rozhodol rozbehnúť biznis, aký tu ešte nebol! Jeho podnikanie spočíva v tom, že ľuďom ponúka čerstvý horský vzduch a nie, nejde o žiaden žart.

John tento vzduch zbiera do skenených pohárov na bližšie neurčenom mieste v Alpách. Zákazníkom následne tieto poháre posiela poštou a to za slušnú sumičku. Za pollitra horského vzduchu si totiž pýta viac než 70 eur a trojlitrová zásielka vzduchu z hôr stojí viac než 210 eur. 

pay-swns_swiss_air_03

„Sklenené poháre posielam do celého sveta, takže vznikajú určité náklady. Chcem na trhu udržať, nechcem byť iba päťminútový zázrak s obrovskou stratou. Keby som znížil ceny, v biznise by som neuspel. Navyše netreba zabúdať na fakt, že ide o švajčiarsky vzduchu a vo Švajčiarsku je drahé všetko,“  vysvetlil Green.

pay-swns_swiss_air_01

Ľudia, ktorí si od tohto podnikateľa rozhodnú alpský vzduch kúpiť, dostanú k nemu aj certifikát, ktorý dokladuje pravosť vzduchu a tiež presné súradnice miesta, na ktorom bol odobratý. Štvrtina z Greenových ziskov je venovaná charitatívnej organizácii World Vision, ktorá sa zaoberá problematikou pitnej vody v rozvojových krajinách. Takže táto bizarnosť je aspoň trocha užitočná.

Prečítajte si tiež:
Toto musíš vidieť: Kali musel zarapovať svoj známy song v záhoráčtine

bet6c6877_vzduch2

 

 

 

Zdroj: Mirror

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií