fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž surovo týral svoju družku, porezal ju nožom a vytiahol aj sekeru

Za surové správanie skončil agresor v cele policajného zaistenia, čelí obvineniu.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Tridsaťdeväťročný muž z Veľkej Lomnice (okres Kežmarok) čelí obvineniu zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby a zločinu vydierania. V období od februára tohto roku spôsoboval 25-ročnej priateľke fyzické a psychické utrpenie.

Ako ďalej informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, zväčša pod vplyvom alkoholu sa jej muž opakovane vyhrážal zabitím, bil ju, udieral a kopal po celom tele. Zároveň ju porezal nožom a udieral sekerou.

Nútil ju k žobraniu

Týraná žena zo strachu z vyhrážok nevyhľadávala lekárske ošetrenie a taktiež sa obávala oznámiť to na polícií. Muž ju tiež nútil, aby chodila žobrať.

Agresora napokon v utorok v skorých ranných hodinách zadržala polícia a umiestnila do cely policajného zaistenia. Po vykonaní ďalších procesných úkonov bude spravovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby.

Neprípustné správanie vo vzťahu

Policajná hovorkyňa pripomína, že nech sú dôvody partnerských sporov akékoľvek, takéto správanie je neprípustné a nič sa ním vo vzťahu nevyrieši.

„Napriek tomu, že polícia tieto prípady intenzívne rieši a venuje im mimoriadnu pozornosť aj vzhľadom na poškodené osoby, stále sa stretávame so situáciou, keď sa mnohým nešťastiam či utrpeniam dalo predísť a zabrániť, ak by poškodené osoby privolali pomoc skôr, alebo sa so svojím utrpením niekomu zdôverili,“ uviedla. Vyzvala tak všetkých, aby boli pozorní voči svojmu okoliu aj blízkym, a k násiliu vyjadrili jednoznačný negatívny postoj.

Prečítajte si tiež:
Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

Viac k témam: Domáce násilie, Obvinenie, Týranie, Väzba, Vydieranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž surovo týral svoju družku, porezal ju nožom a vytiahol aj sekeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií