fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž ukradol diaľkový ovládač. Výška trestu, ktorý si odpyká vo väzení, je neskutočná

Máte tip? napíšte nám mailom

Diaľkový ovládač zapríčinil, že si telku z pohodlia domova nepozrie poriadne dlho…

35-ročný Eric Bramwell, ktorý žije v americkom štáte Illinois, presnejšie v meste Wheaton si bizarnou krádežou poriadne zavaril. V auguste roku 2015 ukradol diaľkový ovládač a v novembri minulého roka ho z tohto trestného činu uznali vinným. Rozsudok však prišiel až teraz. Sudca ho za krádež poslal do väzenia na neuveriteľných 22 rokov! Podľa slov prokurátora však mohol vzhľadom na svoju kriminálnu minulosť dostať pokojne trest v dĺžke trvania 30 rokov. Opakovane bol totižto obvinený z krádeží elektroniky z rôznych bytových komplexov.

„Môjho klienta, pána Bramwella, dobehla jeho kriminálna minulosť. Vysmieval sa zákonom a opakovane si bral veci, ktoré mu nepatrili a dúfal, že mu to prejde. No takto to nefunguje a teraz na to prišiel,“ vyjadril sa jeho štátny zástupca, Robert Berlin, ktorý Erica zastupoval.

Eric si vo väzení musí odsedieť aspoň polovicu trestu, kým bude môcť požiadať o podmienečné prepustenie.

 

Zdroj: iheart.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií