fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na hraniciach prebiehajú ďalšie protesty! Niektoré sú neprejazdné

Hraničný prechod Sudoměřice-Skalica zablokovali protestujúci proti opatreniam. Asi 40 protestujúcich ľudí a 15 áut dnes zablokovalo hraničný prechod pri Skalici. Protestujúci sú prevažne Slováci a žiadajú otvorenie hraníc bez kontrol. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Protestujúci podľa portálu ceskenoviny.cz zablokovali prechod. Na mieste sú viaceré autá od 9:00, na mieste sa debatuje, hrá rádio. Sú vidieť aj transparenty, niektoré v slovenčine iné v češtine s textom: “Žiadne kontroly na hraniciach” alebo “Rovnaké podmienky pre všetkých.”

Na mieste je polícia, ktorá stráži prejazdy na Slovensko. Kamióny i osobné autá hraničným prechodom obojsmerne neprejdú a na mieste sa otáčajú. Protest je plánovaný do 14:00.

Režim na hraniciach sprísnilo Slovensko od 9. júla v súvislosti so šírením mutácie delta. Viaceré malé hraničné priechody tak ostali cez týždeň uzavreté, aby mohli prebiehať na hraniciach kontroly.

Cestujúci na Slovensko, ktorí nie sú očkovaní proti covid-19, musia nastúpiť do karantény.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ceskenoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií