fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieri poriadna zima! Prinesie výdatný dážď a sneženie

Počasie sa na Slovensku už v nadchádzajúcich hodinách dosť zásadne zmení. Počasie totiž bude niekoľko dní ovplyvňovať frontálny systém, ktorý sa nad našou oblasťou bude vlniť a prinášať tak bude výdatné zrážky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na naše územie prichádza výrazná zmena, ktorá nás bude ovplyvňovať niekoľko nasledujúcich dní. Po vlne teplého počasia a vplyvu tlakovej výše nás bude ovplyvňovať frontálny systém, ktorý prinesie výdatné zrážky, ktoré budú na severe snehové.

Počasie sa na Slovensku začne kaziť v priebehu pondelka a nepriaznivé počasie na našom území zotrvá až do konca budúceho týždňa.

Dorazia výdatné zrážky

Zmena v charaktere počasia na našom území začne výdatnými zrážkami, ktoré zasiahnu predovšetkým západné a stredné Slovensko. Front začne počasie na našom území ovplyvňovať v pondelok podvečer.

Od západu sa nasunie nad naše územie pole výdatného dažďa. Spočiatku sa na strednom a severozápadnom Slovensku môžu vyskytnúť aj ojedinelé búrky.

V noci na utorok sa už zrážky rozšíria nad takmer celé Slovensko a zrážky prejdú do trvalejšieho a výdatného charakteru.

Výdatné zrážky by mali na našom území zotrvávať minimálne do štvrtka a prinesú od 30 do 70 mm zrážok. Po vlne relatívne suchého počasia nás tak čaká pomerne výrazná zmena, ktorá prinesie toľko potrebnú vlahu.

Prečítajte si tiež:
Na východnom Slovensku sa včera večer objavila supercela

Na severe začne snežiť

Postupne sa nad naše územie začne dostávať chladný vzduch, vďaka čomu sa zrážky na severe územia začnú meniť na snehové.

Zatiaľ čo na mnohých miestach Slovenska bude výdatne pršať, tak na severe územia začne výdatne snežiť. Sneženie môže byť lokálne výdatnejšie a prinesie od 20 do 40 cm snehu.

V ktorých oblastiach sa očakáva sneženie, koľko snehu napadne a kde budú najvýdatnejšie zrážky nájdete na mapách pod článkom.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií