fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieme, ktoré mesto je najlepšie na život. Naši západní susedia môžu byť pyšní

Máte tip? napíšte nám mailom

Hlavné mesto Rakúska, Viedeň, vyhralo ocenenie za najlepšie mesto na život. Druhú priečku obsadil Zürich a najbezpečnejším je podľa prieskumov Luxemburg. 

Už po desiaty raz v rade sa stala Viedeň najlepším miestom na život, informovala o tom stránka Mercel, ktorá každoročne robieva hodnotenie kvality života v rôznych mestách po celom svete.

Viedeň sa umiestnila na vrchole rebríčka najmä vďaka vysokému hodnoteniu vo viacerých kategóriách, ktoré zahŕňajú rekreáciu, bývanie, ekonomické prostredie či vzdelávanie. Cieľom výskumu je pomôcť spoločnostiam expandovať do zahraničia. Aby bolo hodnotenie objektívne, bolo doň zapojených 231 miest.

Viedeň sa stala najlepším mestom na život už po desiaty raz. Zdroj: www.imp.ac.at/

Nízka kriminalita a dobrá infraštruktúra

Rakúšania môžu byť naozaj pyšní. Je to naozaj impozantné uznanie pre európske hlavné mesto. Zaujímavé však je, že Viedeň získala titul za najlepšie mesto v priebehu pol roka až dvakrát. 

V auguste minulého roka prišiel The Economist Intelligence Unit s rovnakým záverom ako Mercel a označili hlavné mesto našich západných susedov za najlepšie. Do úvahy vtedy brali faktory ako nízka kriminalita a korupcia, vysoký štandard zdravotnej starostlivosti, mierna klíma a dobre vyriešená infraštruktúra.

Prečítajte si tiež:
Ako si doma pripraviť ľadovú kávu na horúce letné dni? Osviežte sa minimálne jedným z týchto receptov

O vynikajúce, ale aj kuriózne kaviarne nie je vo Viedni núdza. Napríklad taký Joseph Brot je vychýrený svojím fantastickým chlebom. Výnimočnou je aj voda z vodovodu, ktorá pochádza a čerpá sa priamo z Álp. 

Kostol Stephansdom sa nachádza presne v centre Viedne. Zdroj: pixabay.com

Okrem špičkovej ponuky reštaurácií, miest na šport a možnej rekreácie, je mesto domovom rôznorodej umeleckej scény. Tá zahŕňa okrem iných aj historické múzeum Belvedere, ale aj galériu Secession, v ktorej nájdete diela avantgardných umelcov z Viedne na prelome 19. storočia.

„Plávame v jazerách, ktoré sa kvalitou dokážu vyrovnať pitnej vode a do práce chodievame na bicykloch,” prezradila v roku 2016 Christine Steinbrecher-Pfandt, umelecká riaditeľka Viennacontemporary. „Spôsob, akým žijú ľudia vo Viedni, je presne taký, akým by mali žiť ľudia po celom svete,” doplnila.

Zdroj: vogue.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií