fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najkrajšie európske mestá, ktoré treba zažiť na vlastnej koži

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte túlavé topánky a radi spoznávate svet? Za dokonalými krásami nie je potrebné chodiť ďaleko. Najkrajšie európske mestá vám ponúknu všetko to, čo hľadáte a odnesiete si veľa zážitkov.

Najkrajšie európske mestá – Praha

Praha právom patrí na prvú priečku tohto rebríčka. Nielen preto, že je to hlavné mesto našich najbližších susedov. Praha má neobyčajné čaro v každom ročnom období a keď ju uvidíte raz, stane sa návykovou. Každá ďalšia návšteva bude krajšia a krajšia. Prejsť sa po Karlovom moste, pozrieť sa na Orloj, vidieť Vyšehrad a zoo, všetky tie nekonečné múzeá a úžasné podniky. A to sme ešte nespomenuli gastronómiu! Na každom kroku môžete ochutnať nejakú lahôdku. Večerná prechádzka vysvietenou Prahou je viac ako romantická a ak náhodou zaprší, môžete sa voziť električkou a sledovať všetku tú architektúru a pamiatky. Stovežatá je jednoducho dokonalá.

Rím

Každý milovník histórie a pamiatok sa na návštevu tohto mesta neskutočne teší. Predstavte si, že kráčate po miestach, kde sa zoskupovali starí Rimania, kde sa odohrávali gladiátorské zápasy a tvorila sa skutočná politika. Okrem pamiatok nesmieme zabudnúť ani na vôňu talianskej kuchyne, romantické uličky a davy turistov. Právom patrí medzi najkrajšie európske mestá

https://www.instagram.com/p/B3ZvWfPhMRG/

Budapešť

Je označovaná ako jedno z najkrajšie položených veľkomiest. Prečo si ju jednoducho zamilujete? V prvom rade vás čaká krásna architektúra a pamiatky. V okamihu, ako zacítite maďarskú kuchyňu, sa vám začnú zbiehať slinky a nakoniec si doprajete lahodnú kávičku v nejakej starobylej kaviarničke. V meste vás čakajú aj termálne kúpele, nábrežné promenády, blšie trhy, rušná atmosféra moderného mesta.

Prečítajte si tiež:
3 dôvody, prečo byť samotárom nemusí byť vôbec zlé

https://www.instagram.com/p/B3XxQ3eh1Nd/

Lisabon

Portugalsko je tiež jednou z obľúbených dovolenkových destinácií. Rozhodne má čo ponúknuť aj náročnému cestovateľovi. Lisabon je kopcovité mesto popretkávané električkovými dráhami a uličkami s pastelovými domami. Tiež sa môžete tešiť na vynikajúcu kuchyňu, krásne pamiatky a more.

https://www.instagram.com/p/B0p7ojRIld8/

Paríž

V našom zozname nemôže chýbať ani romantická metropola Francúzska. Ak ste milovníkmi vína, syrov, bagiet alebo croissantov, ste na správnom mieste. Ráno si môžete dať vynikajúce raňajky, prejsť sa uličkami plnými obchodov a užiť si pamiatky. Krásne Parížanky s dokonalým citom pre módu, Eiffelova veža a dobrá káva sú lákadlom, za ktorým sa oplatí ísť. Ruch tohto mesta vás celkom pohltí a na okamih úplne zabudnete na okolitý svet.

https://www.instagram.com/p/B3bvaE9oLwj/

Amsterdam

Ľudia, ktorí ho navštívili, sa zhodli na tom, že má neuveriteľnú atmosféru a energiu. Je plný krásnych kaviarní i reštaurácii, kde vás čaká nefalšovaný gurmánsky zážitok.  Jazda na bicykli pozdĺž mestských kanálov, krásne galérie a milé obchodíky vás nalákajú na opakovanú návštevu.

https://www.instagram.com/p/B3bcTTihy3S/

Štokholm

Prenesme sa aj trochu severnejšie, do malebných kútov Švédska. Štokholm si získa vaše srdce vďaka množstvu zelene a modernému vzhľadu.  Nájdete tu zaujímavé pamiatky a mesto je plné barov, koncertov, klubov, kín a divadiel. Na svoje si tu prídu aj milovníci nákupov, ale musia si nachystať plnú peňaženku. Právom patrí medzi najkrajšie európske mestá pre svoje neobyčajné terakotové a šafranové budovy.

Edinburg

Láka vás Škótsko? Potom bude pre vás Edinburg tým pravým miestom, kde môžete vidieť gajdy, kilt a plno zelene. Určite si nezabudnite pozrieť Edinburgský zámok, najstaršiu turistickú atrakciu Kamera Obscura so svetom ilúzií a ak by sa vám málilo, nájdete tu 16-tisíc historických budov z rôznych období. Určite si pochutnajte aj na miestnych špecialitách a dobrom pive.

View this post on Instagram

Victoria St

A post shared by Russell Ong (@russong) on

 

Prečítajte si tiež:

K moru sa vyplatí ísť aj po lete: TOP 10 miest, kde nepoznajú slovenskú jeseň

Zdroj: cestovanie.sme.sk  letenkyzababku.sk objavujsvet.sk  zazitkovo.eu

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií