Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Národná zoo Bojnice je oddnes otvorená. Na toto sa pripravte!

Svoje brány pre návštevníkov v stredu opätovne otvorí aj Národná zoo Bojnice.

Zoologická záhrada prijala sériu preventívnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 a otvorená tak bude v sprísnenom bezpečnostnom a hygienickom režime.

,,Novinkou je sprístupnenie hlavného vstupu, ktorý bol od minulého roka pre rekonštrukciu priľahlej budovy uzatvorený. V zoo platí upravený a doplnený návštevnícky poriadok, ktorý je zameraný na bezpečnostné a hygienické nariadenia,“ informoval hovorca zoo, Jaroslav Slašťan. Upravené sú aj otváracie hodiny, návštevníci môžu ZOO Bojnice navštíviť denne od 10:00 hod. do 16:00 hod.

Vstup do zoologickej záhrady len s rúškom

Vstup do zoologickej záhrady je povolený len s použitím rúška, respirátora, šatky alebo inej vhodnej ochrany, ktorá vytvára bariéru medzi tvárou a vonkajším prostredím, a po použití dezinfekčného prostriedku umiestneného pri vstupe.

Slašťan ďalej dodal, že budú vykonávať pravidelnú dezinfekciu toaliet, ako i plôch a povrchov, ktorých sa návštevníci častejšie dotýkajú. ,,Medzi ďalšie opatrenia patrí aj rozmiestnenie dezinfekčných staníc s manuálnymi dávkovačmi dezinfekčných prostriedkov na viacerých exponovaných miestach v zoo“ podotkol.

Národná zoo Bojnice zároveň žiada návštevníkov, aby boli na miestach, ktoré si vyžadujú čakanie, trpezliví a ohľaduplní, dodržiavali vyznačené odstupové vzdialenosti a minimálne dvojmetrové rozostupy.

Zákaz zhromažďovania sa

V areáli zoologickej záhrady platí zákaz zhromažďovania sa, preto by sa mali návštevníci vyhýbať miestam, na ktorých by mohla nastať vyššia koncentrácia ľudí. Vivárium, pavilón slonov a pavilón opíc, nebudú zatiaľ pre návštevníkov sprístupnené. Otvorená bude predajňa suvenírov, vstup bude povolený len po jednej osobe, v prevádzke budú tiež bufetové zariadenia, ktoré budú mať svoje osobitné hygienické a bezpečnostné opatrenia.

Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií