Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Našli miesto havárie indonézskeho lietadla Boeing 737

Indonézske úrady informujú, že našli miesto, kde sa podľa nich v sobotu krátko po štarte z hlavného mesta krajiny Jakarty zrútilo do mora osobné lietadlo Boeing 737.

Lietadlo spoločnosti Sriwijaya Air viezlo 62 ľudí. Štyri minúty po ceste do Pontianaku zmizlo z radaru. V nedeľu sa podarilo vysledovať signály, ktoré sa považovali za signály z letového zapisovača lietadla.

Na miesto bolo nasadených viac ako 10 lodí s námornými potápačmi. Zistili sme signály v dvoch bodoch, kde by mohlo ísť o čiernu skrinku,“ uviedol šéf indonézskej pátracej a záchrannej agentúry Bagus Puruhito.

Vyšetrovatelia tiež analyzujú predmety, ktoré sú podľa nich troskami lietadla, vrátane kolesa a toho, čo podľa nich môže byť súčasťou trupu lietadla.

Hovorca jakartskej polície Yusri Yunus uviedol, že od pátracej a záchrannej agentúry dostali dve vrecia.

„Prvé vrece obsahovalo osobné veci cestujúcich, ďalšie vrece obsahovalo časti tiel,“ povedal novinárom a dodal: „Tieto nálezy stále identifikujeme.

Pátracie a záchranné práce boli cez noc pozastavené, obnovené však boli skoro ráno v nedeľu. Na pomoc pri pátraní boli nasadené aj štyri lietadlá.

Čo sa stalo s lietadlom?

Osobné lietadlo spoločnosti Sriwijaya Air odletelo v sobotu z letiska Jakarta o 14:36 ​​miestneho času (07:36 GMT).

O niekoľko minút neskôr, o 14:40 hodín, bol podľa ministerstva dopravy zaznamenaný posledný kontakt s lietadlom s volacím znakom SJY182.

Zvyčajná doba letu do Pontianaku na západe ostrova Borneo je 90 minút.

Podľa šéfa národnej pátracej a záchrannej agentúry Air Marshala Bagusa Puruhita lietadlo nevyslalo tiesňový signál.

Podľa webu sledovania letov Flightradar24.com sa predpokladá, že klesol o viac ako 3 000 metrov za menej ako minútu.

x titulná fotka – kópia – kópia
Flightradar24.com

Svedkovia uviedli, že videli a počuli výbuch.

Rybár Solihin, pre indonézsku BBC uviedol, že bol svedkom havárie a jeho kapitán sa rozhodol vrátiť na pevninu.

„Lietadlo spadlo ako blesk do mora a vybuchlo vo vode,“ uviedol. „Bolo to dosť blízko nás, črepy akejsi preglejky takmer zasiahli moju loď.“

Mnoho obyvateľov ostrova v blízkosti miesta, kde lietadlo zmizlo, informovalo BBC, že našli predmety, o ktorých si myslia, že sú z lietadla.

Kto bol na palube letu?

Na palube sa predpokladalo 50 cestujúcich – vrátane siedmich detí a troch bábätiek – a 12 členov posádky, lietadlo má kapacitu 130 osôb. Všetci na palube boli Indonézania, tvrdia úradníci.

Zdroj bbc facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií