fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nauč sa kráčať v tme a veriť v svetlo

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Ni­kto ne­vie, čo sa stane v na­sle­du­jú­cich pia­tich mi­nú­tach, a predsa ľu­dia krá­čajú stále vpred, pre­tože dô­ve­rujú a ve­ria.“ (Paulo CoelhoBrida)

Foto: Pixabay

My ľudia máme jednu zvláštnu vlastnosť. Chceme poznať budúcnosť a neustále sa ňou zaoberáme. Ak nám je ťažko, zúfalo sa upíname k vidine lepších zajtrajškov a prehliadame veci a deje okolo nás. Táto zvláštna túžba predbehnúť čas vlastne ani nie je taká nezvyčajná. Je prirodzená pre ľudí žijúcich v strachu. A takí my sme.

Bojíme sa o seba, o iných o to, čo máme aj o to, po čom ešte len túžime. V podstate sa bojíme všetkého a o všetko. Najprv sa bojíme, že niečo nedosiahneme a potom keď to máme, sa bojíme, že o to prídeme. A najviac sa bojíme, že nebudeme milovaní.Je to pre nás prirodzený stav bytia a myslenia, no zároveň účinný spôsob akým sa sami pripravujeme o zázraky.

Možno aj Ty práve teraz prežívaš ťažké obdobie, v ktorom je pramálo slnka a ešte menej dôvodov na úsmev, ale poobzeraj sa čo sa okolo Teba deje a vychutnaj si všetko, čo Ti táto scéna Tvojho životného príbehu prináša. Uvedom si, že je to dôsledok Tvojho strachu. Videl/a si predtým všade len tmu a beznádej, tak je tu. Je Tvoja a dotýka sa Ťa všetkými možnými spôsobmi. Dotýka sa Tvojich emócií, ktoré od strachu prešli k úzkosti a hlbokému smútku. Jediné, čo môžeš teraz urobiť, je kráčať tmou a veriť v svetlo. Všímať si aj jeho najmenšie záblesky a tešiť sa z nich, pretože sú predzvesťou východu nového Slnka v Tvojom živote.

Foto : Pixabay

Aj keď sa fráza ,,TU A TERAZ” stáva pomaly novým sloganom ľudstva, len málo z nás naozaj tuší, čo sa v týchto slovách ukrýva. Byť prítomný a tešiť sa z každej chvíle, ktorá nám práve teraz patrí je naozaj riešením na mnohé problémy, ktoré si zbytočne vytvárame nedostatočnou bdelosťou v našom živote. Coelho vo svojej Bride nádherne opisuje dôležitosť lekcie TMY v našich životoch. Prekonať strach a veriť v biely deň čí slnečný lúč hladiaci našu pokožku je nevyhnutné. Nemyslieť na nástrahy, ktoré číhajú v tmavých kútoch, POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE —>

 

ale s vierou kráčať vpred. Je to ako keď rodič vychováva svoje dieťa. Nikto mu nedal návod a nepovedal, ako to celé dopadne a napriek tomu, to robí najlepšie ako vie – intuitívne. Alebo ako keď stojíte na útese a skáčete do mora, bez strachu a pomyslenia na to, či sa ešte niekedy vynoríte.

Foto: Pixabay

Len to urob. Ži! Tu a teraz bez váhania a obáv, že by to mohlo bolieť, alebo že by to dopadlo inak než by si chcel. Pretože akokoľvek to dopadne, bude to Tvoja lekcia, Tvoj dar odvahy a poznania. Musíš ňou prejsť ako obyvatelia domorodých kmeňov zasvätením. Kráčaj vpred, či je okolo Teba tma, alebo svetlo. Je to Tvoj život so všetkým, čo k nemu patrí! Spriateľ sa so strachom a nazvi ho láskou, pretože tá Ťa povedie. Je rovnaká ako TY! Preto nemôže nikto z nás žiť bez nej!

Kráčať v tme a veriť v svetlo znamená ovládnuť umenie života a byť šťastný, pretože tu v tejto chvíli nie je žiadny dôvod sa báť ani plakať. Týchto radostných okamihov je milión a celok tvorený nimi sa nazýva ŽIVOT.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií