fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nauč sa kráčať v tme a veriť v svetlo

,,Ni­kto ne­vie, čo sa stane v na­sle­du­jú­cich pia­tich mi­nú­tach, a predsa ľu­dia krá­čajú stále vpred, pre­tože dô­ve­rujú a ve­ria.“ (Paulo CoelhoBrida)

Foto: Pixabay

My ľudia máme jednu zvláštnu vlastnosť. Chceme poznať budúcnosť a neustále sa ňou zaoberáme. Ak nám je ťažko, zúfalo sa upíname k vidine lepších zajtrajškov a prehliadame veci a deje okolo nás. Táto zvláštna túžba predbehnúť čas vlastne ani nie je taká nezvyčajná. Je prirodzená pre ľudí žijúcich v strachu. A takí my sme.

Bojíme sa o seba, o iných o to, čo máme aj o to, po čom ešte len túžime. V podstate sa bojíme všetkého a o všetko. Najprv sa bojíme, že niečo nedosiahneme a potom keď to máme, sa bojíme, že o to prídeme. A najviac sa bojíme, že nebudeme milovaní.Je to pre nás prirodzený stav bytia a myslenia, no zároveň účinný spôsob akým sa sami pripravujeme o zázraky.

Možno aj Ty práve teraz prežívaš ťažké obdobie, v ktorom je pramálo slnka a ešte menej dôvodov na úsmev, ale poobzeraj sa čo sa okolo Teba deje a vychutnaj si všetko, čo Ti táto scéna Tvojho životného príbehu prináša. Uvedom si, že je to dôsledok Tvojho strachu. Videl/a si predtým všade len tmu a beznádej, tak je tu. Je Tvoja a dotýka sa Ťa všetkými možnými spôsobmi. Dotýka sa Tvojich emócií, ktoré od strachu prešli k úzkosti a hlbokému smútku. Jediné, čo môžeš teraz urobiť, je kráčať tmou a veriť v svetlo. Všímať si aj jeho najmenšie záblesky a tešiť sa z nich, pretože sú predzvesťou východu nového Slnka v Tvojom živote.

Foto : Pixabay

Aj keď sa fráza ,,TU A TERAZ” stáva pomaly novým sloganom ľudstva, len málo z nás naozaj tuší, čo sa v týchto slovách ukrýva. Byť prítomný a tešiť sa z každej chvíle, ktorá nám práve teraz patrí je naozaj riešením na mnohé problémy, ktoré si zbytočne vytvárame nedostatočnou bdelosťou v našom živote. Coelho vo svojej Bride nádherne opisuje dôležitosť lekcie TMY v našich životoch. Prekonať strach a veriť v biely deň čí slnečný lúč hladiaci našu pokožku je nevyhnutné. Nemyslieť na nástrahy, ktoré číhajú v tmavých kútoch, POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE —>

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií