Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nebezpečné umývanie zubov? Populárna zubná pasta má chemikáliu, ktorá spôsobuje rakovinu!

Jedna z najznámejších zubných pást Colgate má problém.

Možno aj Vy patríte k tým, ktorí obľúbenú zubnú pastu používajú každý deň.

Jedna štúdia však zistila, že látka, ktorú táto zubná pasta obsahuje, môže byť príčinou vzniku rakoviny a ďalších zdravotných problémov. Látka menom TRICLOSAN býva často súčasťou okrem iného aj prášku na pranie, rôznych deodorantov, antiseptických prípravkov či dokonca tekutých mydiel. Skrátka všade tam, kde má mať antibakteriálne účinky. A jedným z výrobkov, ktorý je o túto látku obohatený, je aj zubná pasta Colgate.

 

Triclosan je totiž vysokotoxická látka, ktorá je považovaná za brata jednej z najjedovatejších látok na svete – dioxinu.

zubná pasta

Magazín Chemical Research and Toxicology (Chemický výskum a toxikológia) publikoval ďalšiu štúdiu, ktorá vysvetľuje, že táto látka pri vyššej koncentrácii vyvoláva rakovinu. Preniká presne našou pokožkou do krvného obehu a následne vyvoláva v tele hormonálnu nerovnováhu.

Colgate však tieto výskumy neberie vážne a ľudí presviedča, že jeho produkty sú bezpečné.

 

V Kanade zakázaný!

Kanada je v súčastnosti jediná krajina na svete, ktorá sa rozhodla, že látku menom triclosan zakáže.

Čo sa zdravia týka, musíme sa v mnohých prípadoch ochrániť bez pomoci nejakých výskumných ústavou. Je však pravdepodobne len otázkou času, kedy sa látka triclosan zakáže aj v ďalších krajinách. Možno aj tento článok je popud k tomu, aby sa kompetentné orgány aj na Slovensku začali známou zubnou pastou zaoberať.

Informácie sme zozbierali zo zdroja www.healthyfoodhouse.com.

 

Zdroj: www.healthyfoodhouse.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií