fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecké zariadenie pre utečencov z Ukrajiny pohltil požiar, polícia má podozrenie z podpaľačstva

Do Nemecka utieklo pred vojnou viac ako milión Ukrajincov, väčšinou ženy a deti.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Požiar, ktorý zničil útočisko pre ukrajinských utečencov na nemeckom pobreží Baltského mora, mohol byť podpaľačstvom. Vo štvrtok to naznačila popredná vládna predstaviteľka a varovala, že akýkoľvek druh násilia voči ľuďom utekajúcim pred vojnou nebude tolerovaný.

Potrebujú pomoc a ochranu

Zariadenie pre utečencov v spolkovej krajine Meklenbursko-Pomoransko zachvátil požiar v stredu večer. Miestna polícia uviedla, že pred plameňmi zachránili 14 obyvateľov a troch zamestnancov. Nikto nebol zranený a utečencov podľa úradov previezli do iných podobných objektov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Jedna vec musí byť každému jasná. Ľudia utekajúci pred vojnou potrebujú našu ochranu a podporu. Netolerujeme podnecovanie a násilie,“ povedala premiérka spolkovej krajiny Manuela Schwesigová.

Možné podpaľačstvo

Nemecká agentúra dpa uviedla, že polícia, ktorá vyšetruje príčinu požiaru, preveruje i možné podpaľačstvo. V pondelok polícia prijala oznámenie o graffiti zobrazujúcom nacistický hákový kríž vo vstupnej časti zariadenia pre ukrajinských utečencov. Zatiaľ podľa polície nie je známe, či to súviselo s požiarom.

Do Nemecka utieklo pred vojnou viac ako milión Ukrajincov, väčšinou ženy a deti. Utečencov spočiatku vítali srdečne a mnohé nemecké rodiny otvorili svoje domovy, aby im poskytli prístrešie. Hlasná menšina však vyjadruje nepriateľstvo voči nim a iným cudzincom prichádzajúcim do Nemecka.

Prečítajte si tiež:
Rusko chce podľa Schrödera riešiť vojnu na Ukrajine vyjednávaním, problém s polostrovom Krym však zaberie čas

Viac k témam: Požiar, rusko-ukrajinský konflikt, tábor pre utečencov
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecké zariadenie pre utečencov z Ukrajiny pohltil požiar, polícia má podozrenie z podpaľačstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií