fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecký prezident pricestoval do Kyjeva. Naša solidarita je nezlomná, prisľúbil Ukrajincom hneď po príchode

Frank-Walter Steinmeier sa chcel s Volodymyrom Zelenským pôvodne stretnúť už minulý štvrtok, návštevu však odložil pre obavy ministerstiev zahraničia, vnútra, spolkovej polície a ďalších úradov.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v utorok ráno pricestoval do Kyjeva na stretnutie s ukrajinským kolegom Volodymyrom Zelenským. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na web www.eurointegration.com.ua. Hlavy štátov by sa mali stretnúť v priebehu večera.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Steinmeier je už v Kyjeve

O návšteve informuje aj samotný Steinmeier na Facebooku. Na jeho oficiálnom profile zverejnili fotografiu, ako vystupuje z vlaku s prísľubom pre Ukrajincov a Ukrajinky, že budú ich krajinu „naďalej podporovať – humanitárne, ekonomicky, politicky a tiež vojensky“. „Naša solidarita je nezlomná a tak to zostane,“ dodal nemecký prezident.

Steinmeier sa chcel so Zelenským v Kyjeve pôvodne stretnúť už minulý štvrtok, návštevu však odložil pre obavy ministerstiev zahraničia, vnútra, spolkovej polície a ďalších úradov. Po minulotýždňovom zrušení návštevy spolu prezidenti Nemecka a Ukrajiny aspoň telefonovali.

Vytvorenie partnerstiev

Podľa kancelárie nemeckého prezidenta, sa chcú Steinmeier a Zelenskyj spoločne prihovoriť nemeckým mestám s výzvou na skoré vytvorenie nových partnerstiev s ukrajinskými mestami a pomoc tamojším ľuďom, aby dokázali prežiť zimu.

Vzťahy medzi Kyjievom a Berlínom sa na jar zhoršili po tom, ako Ukrajina odmietla Steinmeierovu návštevu pre jeho dlhoročnú spoluprácu s Ruskom a miesto neho pozvala kancelára.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj vyzval ruských vojakov, aby sa vzdali. Je lepšie utiecť pred zločinnou mobilizáciou, dodal prezident Ukrajiny

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký prezident pricestoval do Kyjeva. Naša solidarita je nezlomná, prisľúbil Ukrajincom hneď po príchode © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií