fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezamestnanosť v krajinách OECD klesla na úroveň pred pandémiou, pokračuje pozitívny trend

V ekonomikách OECD bolo vo februári 34,9 milióna nezamestnaných, čiže o 700-tisíc menej ako pred vypuknutím pandémie.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nezamestnanosť v krajinách združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) bola vo februári v priemere na úrovni 5,2 percenta, čiže sa znížila z januárových 5,3 percenta. Prvýkrát pritom klesla pod úroveň z obdobia pred pandémiou koronavírusu. Zároveň bola najnižšia od roku 2001, odkedy má OECD údaje k dispozícii.

V ekonomikách OECD bolo vo februári 34,9 milióna nezamestnaných, čiže o 700-tisíc menej ako pred vypuknutím pandémie. Organizácia o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Najnovší pokles nezamestnanosti je pokračovaním pozitívneho trendu a vítanou správou pre krajiny OECD. Avšak vzhľadom na zvýšenú globálnu neistotu a geopolitické napätie budeme situáciu naďalej pozorne monitorovať,” uviedol hlavný štatistik OECD Paul Schreyer.

V eurozóne sa miera nezamestnanosti vo februári znížila na 6,8 percenta z januárových 6,9 percenta. O dve desatiny percentuálneho bodu (pb) klesla vo Fínsku, Grécku, Holandsku a Španielsku. Zreteľne sa nezamestnanosť zmenšila aj v Kanade a Turecku a miernejšie aj v USA a Japonsku.

Viac k témam: Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť v krajinách OECD klesla na úroveň pred pandémiou, pokračuje pozitívny trend © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vláda pre vojnu na Ukrajine opätovne zmenila nariadenie na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií