fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové BMW odkazuje Tesle tieto slová: „Daj si bacha!“

Tento rok nenájde človek, ktorý kupuje elektrický automobil, v bavorskej automobilke nič zaujímavé. Čoskoro to zmení nové BMW.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemecký výrobca automobilov intenzívne pracuje najmenej na troch modeloch, ktoré by boli napájané na elektrickú batériu. Ukážka jedného z nich predstavila koncept i4 počas tlačovej konferencie. Nové BMW i4 by sa malo pýšiť ako prvý elektrický sedan tejto značky.

Koncept má proporcie spojené s firemnými automobilmi, teda sa vyznačuje dlhou kapotou a krátkym vekom kufra. Je nemožné ignorovať veľkú mriežku, ktorá zaberá vpredu veľkú časť. Štýlová narážka rozdelila názor verejnosti viac ako predný náhon, ale BMW opakovane vyhlasuje, že „tlama šelmy“ zostane. Spätná väzba bola nakoniec prekvapivo pozitívna.

Minimalizmus badať najmä v kabíne. Vodič sedí za volantom s tromi lúčmi, takmer v retro štýle. Kľúčové informácie o aute a okolí sa zobrazujú na dvoch obrazovkách, zlúčených do jedinej zakrivenej jednotky. Inžinieri mali pri tvorbe informačného systému čerpať inšpiráciu mimo automobilového priemyslu, z najnovších elektronických zariadení.

K dispozícii je základný režim so strohými dátami a športový režim so zámerom na výkon. Efektívny režim poskytuje informácie o tom, čo vidia rôzne senzory v reálnom čase a koľko energie v batérii zostáva. Nové BMW i4 je vybavené batériou s 80 kWh energie, ktorá má dostatok síl na dojazd 430 kilometrov. Elektrický motor poskytuje výkon 530 konských síl, čo je výkon porovnateľný s motorom V8.

Prečítajte si tiež:
Španieli posielajú na trh dva nové modely. Modernizovaná Ateca a CUPRA Formentor

Každoročná šou autosalónov uisťuje, že spoločnosť BMW je pri ceste k produkcii vždy dobre pripravená. Nový model nie je výnimkou. Vstup do výroby plánuje nové BMW v rodnom meste Mníchov v budúcom roku. Bude sa pravdepodobne vyrábať na rovnakej montážnej linke ako benzínové a plug-in hybridné modely. Do amerických výstavných hál by mohol model doraziť v roku 2022.

Globálna ponuka elektrických automobilov BMW bude zahŕňať verziu konceptu iX3. To je v podstate batériou poháňaná X3-ka vyrobená v Číne. Rovnako sa na svetle sveta ukáže SUV s prezývkou iNext s 5G pripojením.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Car and Driver AutoBlog Driving Electric

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií