fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové štúdie ukázali formu cvičenia, vďaka ktorému budeme žiť dlhšie

Máte tip? napíšte nám mailom

Každému žijúcemu človeku na tejto planéte aspoň raz napadne otázka, ako tu pobudnúť čo najdlhšie. Ak aj tebe vŕza v hlave tajomstvo dlhého života, v nasledujúcich riadkoch nájdeš odpoveď, vďaka ktorej si ho dokážeš predĺžiť.

Nehovoríme o kadejakých elixíroch. Nové štúdie dokázali, že fyzické výhody tenisového športu ti môžu pomôcť žiť dlhšie.

Aký je rozdiel medzi hrou, setom a zápasom?

Ako má niekto dokázať koordinovať ruky, oči a svoju trpezlivosť na to, aby dokázal hrať tento šport? Možno nie každý si na tenis trúfa, no vďaka tomuto športu môžeš aj ty žiť dlhšie.

Skupina medzinárodných výskumníkov sa zaujímala o vzťah cvičenia a života. Výskum, uskutočnený v Kodani, sa zaoberal pokusom sledovať život a zdravie tisícov žien a mužov. Ľudia, ktorí sa podieľali na tomto výskume, museli vyplniť dotazníky, ktoré sa týkali nielen ich životného štýlu, ale aj toho, či niekedy v živote hrali nejaké športy, venovali sa cvičeniu, či chodili behať, jazdili na bicykli, hrali futbal, plávali alebo hrali tenis.

tenis
zdroj: unsplash.com

Pri tomto výskume sa odborníci zamerali najmä na ľudí, ktorí sa počas svojho života venovali aspoň jednému športu, a to hlavne tenisu. Táto hra je totiž úžasná pre tvoje fyzické a mentálne zdravie.

Prečítajte si tiež:
25 neuveriteľných fotografií, ktoré vznikli pred 100 rokmi. Takto si žili domorodí Američania

Dr. James O´Keefe k výsledkom výskumu dodal, že je to ,,skupinový šport a poskytuje zmierňovanie stresu.

Čo to teda znamená?

Pokiaľ žiješ v každodennom strese, ktorý nie je zdraviu prospešný, alebo sa snažíš prispôsobiť svoj životný štýl uponáhľanej dobe, mal by si sa venovať tenisu. Vďaka tomu bude tvoja psychická a fyzická pohoda v správnej hladine.

zdroj: unsplash.com

Výskum je podporený skutočnosťou a podľa neho tesne za tenisom nasledovali badminton a futbal. Vykonávaním jedného zo spomínaných športov teda dokážeš svoj život predĺžiť.

Zdroj: elitedaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií